Світова атлетика замінить пошкоджене орками обладнання після відновлення фонду для підтримки українських легкоатлетів

 
Фонд у 2022 році фінансував підготовку українських спортсменів до чемпіонату світу
 

Світова атлетика (World Athletics) відновила роботу фонду для підтримки українських легкоатлетів, що постраждали від війни Росії в України. Про це повідомила пресслужба організації.

Фонд був створений у 2022 році World Athletics спільно з Міжнародним фондом легкої атлетики (IAF) та членами Асоціації Діамантової ліги. Серед іншого – він взяв участь у підготовці 22 українських легкоатлетів до чемпіонату світу у Юджині, де "синьо-жовті" здобули дві нагороди у змаганнях зі стрибків у висоту.

Цьогоріч метою фонду Світової атлетики, який наразі має у розпорядженні 190 тисяч євро, є підтримка українських спортсменів в контексті їхньої участі у змаганнях. Окрім цього, він займатиметься відновленням спортивної інфраструктури в Україні, яка постраждала через воєнну агресію рф.

Світова атлетика замінить частину пошкодженого в результаті війни спортивного обладнання, яке передадуть у спортивні центри на заході України. Для цього легкоатлетична організація планує співпрацювати безпосередньо з виробниками.

"World Athletics має намір співпрацювати з виробниками обладнання, щоб замінити пошкоджене або втрачене обладнання та відправити його в тренувальні табори поблизу західного кордону України", – йдеться у заяві керівного легкоатлетичного органу.

Президент Світової атлетики Себастьян Коу розповів, що фонд працюватиме для підтримки українських легкоатлетів. Очільник зазначив, що війна Росії в Україні негативно вплинула на доступність цього виду спорту.

"Минулого року фонд дозволив українській федерації відправити сильну команду на чемпіонат світу з легкої атлетики в Юджині, де Ярослава Магучіх та Андрій Проценко виграли медалі. Ми хочемо, щоб українські спортсмени мали такі ж можливості змагатися та досягти успіху цього року. Вони потрапили в жахливу ситуацію після вторгнення в їхню країну", – сказав Коу.

"Навмисне знищення українських легкоатлетичних споруд та обладнання також є серйозним наступом на доступність нашого спорту. Ми зробимо все можливе, щоб легка атлетика вижила і відновилася в Україні".

За прогнозами Світової атлетики, фінансова підтримка у 2023 році може знадобитися майже сотні членів української легкоатлетичної спільноти.

Лента новостей