Стрілець Куліш виборов олімпійську ліцензію разом із титулом чемпіона світу!

Україна здобула третю олімпійську ліцензію на Ігри-2024 в Парижі, і третю у стрільбі

У рамках чемпіонату світу з кульової стрільби збірна України завоювала квоту у стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 метрів серед чоловіків.

У цій дисципліні Україну на чемпіонаті світу представляли Сергій Куліш та Олег Царьков. 34-річний Царьков у кваліфікації показав лише 50-й результат, а от 29-річний Куліш потрапив до топ-8 найкращих за підсумками відбору з третім результатом.

Вихід у фінал чемпіонату світу означав, що Сергій Куліш безпосередньо боровся і за олімпійську ліцензію. Усього у фіналі розігрувалися чотири місця у Париж-2024, максимум по одному на країну.

У фінал пройшли два поляки, а також норвежець Йон-Германн Хег (ще раніше здобув ліцензію), тож Кулішу потрібно було обходити щонайменше двох інших спортсменів, аби здобути ліцензію.

Як пройшла стрільба у фіналі

Спершу усі спортсмени виконали десять пострілів у положенні з коліна, тоді - десять у положенні лежачи, після чого - десять пострілів з положення стоячи. І уже після 30 пострілів вибували перші два стрільці з найгіршим показником.

Перші перших 10 пострілів Куліш йшов четвертим, після 20 - піднявся на третє місце. А у положенні стоячи українець показав найстабільнішу стрільбу і піднявся на перше місце з відривом у понад 2 бали над найближчим суперником.

Водночас, після 30 пострілів вибули атлети з Республіки Корея та Німеччини - це означало, що ліцензії автоматично дісталися Україні, Польщі, Індії та Китаю. Уже на цьому етапі Сергій Куліш здобув олімпійську квоту для України.

Усі наступні серії визначали місце Куліша саме на чемпіонаті світу. Після ще п'яти пострілів вибули наступні два спортсмени - українець залишився першим з перевагою в 2.5 бали. В останній серії Сергій збільшив свою перевагу до 4.5 балів над другим місцем і гарантував собі "срібло".

Після цієї серії у змаганнях залишилися лише два атлети - вони проводили перестрілку за "золото" - Сергій Куліш (Україна) та Томаш Бартнік (Польща). Усі попередні результати анульовувалися, вигравав той, хто першим набере 16 очок.

Старт "золотого фіналу" видався рівним, Бартнік вийшов уперед 4:2, але після цього Куліш не залишив йому шансів - 16:6 (виграв сім з наступних восьми пострілів)!

Що означає цей результат Куліша

Сергій Куліш уперше в кар'єрі здобув "золото" чемпіонату світу. Загалом для нього це друга медаль в кар'єрі на ЧС, і друга в 2022 році.

Куліш виграв "срібло" Олімпіади-2016 - у стрільбі з 10 метрів з гвинтівки.

Куліш здобув для України ліцензію на Олімпіаду-2024 - вона, щоправда, не є іменною.