Стрибок Котовського став рекордним в історії України та перервав 8-річну серію без перемог на Кубку світу

Український лижний акробат Дмитро Котовський здобув свою дебютну перемогу на рівні Кубка світу на етапі в американському Дір-Веллі

21-річний українець підходив до змагань у США після двох поспіль медальних стартів у Канаді: в Ле Реле той спершу виборов "бронзу", а вже наступного дня - "срібло".

У суперфіналі американського етапу вперше в історії були представлені одразу троє українців. Найкращим з них став Котовський: він виконав надскладний стрибок "Ураган" та отримав за нього 138.52 бала, посівши перше місце.

Котовський став сьомим представником України, що перемагав на етапах Кубка світу. Та першим - за вісім років у чоловічих змаганнях, де серед українців востаннє перемагав дворазовий олімпійський медаліст Олександр Абраменко (на етапі в Мінську 2015 року).

Усі перемоги України на рівні Кубка світу з лижної акробатики
  • 11 березня 2005 - Енвер Аблаєв (Ваі Рендена, Італія)
  • 1 лютого 2008 - Станіслав Кравчук (Дір Веллі, США)
  • 15 січня 2012 - Ольга Волкова (Мон Габріель, Канада)
  • 25 лютого 2012 - Станіслав Кравчук (Мінськ, Білорусь)
  • 1 березня 2015 - Олександр Абраменко (Мінськ, Білорусь)
  • 28 лютого 2020 - Надія Мохнацька (Алмати, Казахстан)
  • 10 грудня 2021 - Анастасія Новосад (Рука, Фінляндія)
  • 3 лютого 2023 - Дмитро Котовський (Дір Веллі, США)

Водночас показник Котовського у Дір-Веллі став рекордним в історії української лижної акробатики. Та шостим найкращим за кількістю балів - в історії змагань, де топ-показник утримує американець Джеред Петерсон, який також виконав "Ураган" на домашніх змаганнях 2007 року.

Найбільші суми балів за стрибки в історії лижної акробатики
  • 1. 140.38 - Джеред Петерсон (США), 11 січня 2007 року (Дір Веллі, США)
  • 2. 139.50 - Воррен Шолдіс (Канада), 4 лютого 2011 року (Дір Веллі, США)
  • 2. 139.50 - Цу Гианпу (Китай), 15 січня 2015 року (Крайсберг, Австрія)
  • 4. 139.00 - Максім Буров, 7 лютого 2020 року (Дір Веллі, США)
  • 5. 138.50 - Цу Гианпу (Китай), 8 січня 2015 року (Дір Веллі, США)
  • 6. 138.32 - Дмитро Котовський (Україна), 3 лютого 2023 року (Дір Веллі, США)

Котовський став лише третім українським лижним акробатом, хто здобував три медалі впродовж одного сезону Кубка світу. Та першим, хто зібрав нагороди усіх ґатунків і кому вдалося це зробити на трьох етапах поспіль.

• 2010/11 - Станіслав Кравчук (0 золотих + 2 срібні + 1 бронзова)
  • 2015/16 - Олександр Абраменко (0 + 1 + 2)