Статус фаворита не підтвердив: Ілля Ковтун здобув "бронзу" в особистому багатоборстві на Євро зі спортивної гімнастики

13.04.2023 20:41

19-річний Ілля Ковтун виступив у першому фіналі на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики

В особистому багатоборстві український гімнаст став бронзовим призером змагань.

Ковтун підходив до Євро зі спортивної гімнастики, маючи досвід подіумів у багатоборстві. У 2021 році український гімнаст став бронзовим призером як чемпіонату світу, так і Євро.

До фіналу у чоловічому багатоборстві Ілля Ковтун підходив у статусі фаворита на "золото". У кваліфікації він показав найкращий результат серед усіх учасників, отримавши за свій виступ оцінку 85.432 бала.

Проте безпосередньо у фіналі Ковтун не зміг покращити результат, а навіть погіршив. На перших трьох снарядах український гімнаст отримав менші оцінки, причому на коні втратив понад 1.3 бала.

Проблеми у Ковтуна продовжилися на опорному стрибку, де він не зміг стати на ноги під час приземлення - отримав оцінку 13.200. А ось на паралельних брусах отримав оцінку 15.4 - найкращий результат у його кар'єрі, піднявшись на п'яте місце, маючи 68.999 бала.

Ковтун зрештою виборов для себе бронзову медаль! На поперечині він отримав оцінку 14.033 бала та піднявся на третє місце.

Чемпіоном Європи у багатоборстві став турецький гімнаст Адем Асіл, який випередив найближчого переслідувача - британця Джейка Джармана, який перед останнім снарядом отримав додаткові 0.4 бала після вдалого протесту.

Чемпіонат Європи. Особисте багатоборство

1. Адем Асіл (Туреччина) - 84.965
  2. Джейк Джарман (Велика Британія) - 83.463
  3. Ілля Ковтун (Україна) - 83.032

Це друга "бронза" у кар'єрі Ковтуна на Євро в особистому багатоборстві. У 2021 році він також став третім.

Попереду у Ковтуна ще чотири фінали на чемпіонаті Європи. Український гімнаст виступить у вільних вправах, на коні, а також паралельних брусах та поперечині.