16.07.2023 17:00

У волейбольній Лізі націй встановили рекорд за тривалістю одного сету

Сталося це у матчі регулярного сезону між збірними Аргентини та США.

Національна команда США – одна з найсильніших волейбольних збірних світу. У рейтингу Міжнародної федерації (FIVB) американці йдуть третіми, натомість аргентинці - сьомі.

Очне протистояння американських та аргентинських волейболістів у Лізі націй відбулося у Анахаймі. Перемога у цій грі дозволяла збірній Сполучених Штатів відірватися від переслідувача, натомість аргентинці могли скоротити відставання у турнірній таблиці.

Матч США та Аргентини розпочався з перемоги аргентинців у першому сеті з рахунком 25:18, однак наступні дві партії з однаковим рахунком 25:23 виграли господарі майданчика. Відтак, у четвертому сеті американські волейболісти мали змогу здобути перемогу у матчі.

Наприкінці четвертого сету збірна США навіть вела у чотири очки, однак суперник зміг відіграти відставання і зрівнявся у рахунку – 25:25. Після цього жодна з команд не виграла більше двох подач, але за рахунку 41:42 Аргентина все ж взяла очко і здобула перемогу у сеті, зрівнявшись за партіями у матчі. Зрештою, саме аргентинці й виграли вирішальний п'ятий сет – 15:12 та 3:2 у матчі.

Четвертий сет у матчі США та Аргентини став найдовшим в історії волейбольної Ліги націй. Попередній рекорд належав збірним Австралії та Китаю, які у 2018 році провели партію, що завершилась з рахунком 41:39.

Найдовші сети в історії Ліги націй

1. 41:43 (84 очки): США – Аргентина - 2023 рік
  2. 41:39 (80 очок): Австралія – Китай - 2018 рік
  3. 39:37 (76 очок): Франція – Бразилія - 2021 рік

До речі

• За підсумками сезону чоловіча та жіноча збірна України вперше в історії стали претендентами на потрапляння до Ліги націй.
  • Чинним переможцем чоловічої Ліги націй є збірна Франції, яка у 2022 році вперше виграла титул, обігравши у фіналі турніру збірна США.
  • Фінальний раунд чоловічої Ліги націй у 2023 році відбудеться у Польщі.