"Спортсмени більше нас не чують". Тренери збірної Франції з біатлону пішли з команди після найгіршого сезону за 26 років

23.03.2023 11:16
Сезон Кубка світу з біатлону підійшов до завершення

Останній етап пройшов у норвезькому Голменколлені, який закінчився перемогами Йоганнеса Бьо та Ганни Еберг у масстартах.

За підсумками сезону 2022/23 більшість глобусів сезону здобула збірна Норвегії. У жінок володаркою Великого кришталевого глобусу стала Жюлія Сімон - перша француженка за 18 років.

Для чоловічої збірної Франції сезон 2022/23 вийшов одним з найгірших в історії: вперше не здобули жодного "золота" на рівні Кубка світу. Загалом ж на дев'яти етапах Кубка світу французькі біатлоністи виграли лише п'ять медалей.

Після завершення сезону одразу два тренери збірної Франції - Венсан Віттоз та Патрік Фавр - оголосили про рішення залишити команду після п'яти років роботи. І однією з причин стала погана атмосфера в команді.

Що сталося?

Обидва тренери розповіли, що прийняли рішення піти у відставку після обговорення ситуації у збірній з біатлоністами збірної Франції. На цей крок Віттоз та Фавр зголосилися ще до завершення останньої гонки сезону - за кілька годин до перенесення жіночого спринту.

"Ми обидва знаходимося в кінці історії, тому наш тренерський дует йде у відставку. Змушені визнати, що більше не знаходимося на одній хвилі з нашими спортсменами", - розповів Віттоз.

"Все оцінили та проаналізували, що спрацювало, а що ні, а біатлоністи зробили свої зауваження. Після цього відчуваємо, що вони більше не в змозі почути наші аргументи. Ми були готові продовжувати, але через втрату розуміння ми не можемо продовжувати", - зазначив Венсан Віттоз.

На думку Віттоза та Фавра, результати збірної Франції з біатлону викликані тим, що спортсмени перестали сприймати ідеї тренерського штабу. Натомість Патрік зазначив, що наставники втратили ефективність.

"Біатлоністи трохи втомилися від наших методів. Я також думаю, що ми вже не такі ефективні, як раніше. У нас було багато ідей, як досягти результатів, але вони не спрацювали", - зазначив Фавр.

"Методи більше не сприймається так, як це було раніше. Як наслідок, з'являється сумнів, а тренування дуже сильно базуються на впевненості, і в якийсь момент ти відчуваєш, що її не вистачає. А форсувати події - не найкращий спосіб досягти результатів на найвищому рівні", - сказав Патрік Фавр.

Хто такі Венсан Віттоз та Патрік Фавр
  • Венсан Віттоз - 47-річний французький лижник. На рівні Кубка світу провів 16 сезон та завершив кар'єру у 2011 році. Загалом на цьому рівні здобув 26 індивідуальних нагород, вісім з яких - "золото". Збірну Франції з біатлону очолив у 2018 році. Під керівництвом Віттоза та Фавра "Ле Бле" здобули командне "срібло" у естафеті на Олімпіаді-2022 та здобули дев'ять перемог на чемпіонаті світу з біатлону.
  • Патрік Фавр - 50-річний італійський біатлоніст. На рівні Кубка світу провів 10 сезон, здобувши п'ять індивідуальних нагороди, з яких два - "золото". До роботи зі збірною Франції Фавр сім років працювава з чоловічою збірною Італії.

Лента новостей