Спортивна гімнастика. Українець вперше в історії завоював срібло чемпіонату світу

06.10.2023 13:02

Українець Ілля Ковтун приніс Україні першу медаль у чемпіонаті світу-2023 зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун

Вперше в історії він виборов "срібло"у фіналі чоловічого багатоборства.

20-річний черкащанин Ілля Ковтун – єдиний представник України, який стартував у кваліфікації багатоборства. З ним змагалися олімпійський чемпіон Токіо в багатоборстві Дайкі Гашимото та минулорічний срібний призер Євро Ахмет Ондер. Чинний чемпіон Європи Адем Азіл знявся з фіналу після успішної кваліфікації.

Ілля Ковтун проходив кваліфікацію на паралельних брусах, перекладині, здійснив опорний стрибок та вправи на кільцях. Наприкінці багатоборства Ковтун завершував вправи на коні.

Згідно з підрахунком балів на ЧС-2023, Ілля Ковтун посів друге місце із результатом 84.998 бала. Золоту медаль виборов японський гімнаст Дайкі Гашимото із 86.132 бала, а "бронзу" – американець Фредерік Річард із результатом 84.332 бала.

Зазначимо, це перша в історії срібна медаль українських гімнастів у багатоборстві на чемпіонатах світу.

Леннокс Льюїс: "Проти Усика боєць зростом 2,10 метри..."