Сьома перемога Макса Ферстаппена, 12 відіграних позицій Серхіо Переса: відбувся Гран-прі Формули-1 в Австрії

02.07.2023 19:08

Завершився дев'ятий Гран-прі сезону Формули-1

Чинний чемпіон світу та лідер сезону Формули-1 Макс Ферстаппен виграв свій сьомий Гран-прі у 2023 році. Нідерландський гонщик став переможцем Гран-прі Австрії.

Етап в Австрії став для пілотів Формули-1 першим з 18 червня. Йому передувала гонка у Канаді, де Ферстаппен виграв четвертий поспіль Гран-прі сезону.

На трасі у Шпільберзі саме лідер сезону стартував з першого місця, а його сусідом у першому ряду стартової решітки став пілот "Феррарі" Шарль Леклер. Натомість Серхіо Перес, інший пілот "Ред Булл", на старті зайняв 15-ту позицію.

Макс Ферстаппен захистив лідерську позицію на старті Гран-прі попри те, що у першому повороті Юкі Цунода зіштовхнувся з болідом суперника, а на трасі з'явилася машина безпеки.

Однак на 25-му колі дистанції Ферстаппен заїхав на пітлейн та втратив лідерство у гонці – його обігнали два боліда "Феррарі". Перед цим Макс був лідером гонки протягом 248 кіл поспіль – це третій результат в історії Формули-1. Лідерами за цим показником залишаються Альберто Аскарі та Айртон Сенна: 305 та 264 кола відповідно.