Семиразовий чемпіон Олімпіади і рекордсмен планети не зміг кваліфікуватися на чемпіонат світу з плавання

04.07.2023 20:48

Семиразовий чемпіон Олімпіади з плавання американець Калеб Драссел не зміг кваліфікуватися на чемпіонат світу у Японії

Це сталося за підсумками чемпіонату США з плавання, який був відбірковим на світову першість.

26-річний американський плавець Калеб Драссел протягом своєї кар'єри здобув сім перемог на Олімпійських іграх: дві у Ріо-2016 та чотири – у Токіо-2020. На рівні чемпіонатів світу спортсмен виграв 15 золотих медалей на довгій воді та шість – на короткій.

З 27 червня по 1 липня відбувся національний чемпіонат США - відбірковий турнір для американських плавців на світову першість в Японії. Дрессел у ньому взяв участь у кількох профільних видах: 50 та 100 метрах батерфляєм, а також 100 метрах вільним стилем.

Пройти відбір бодай в одному із запливів Дресселу не вдалося. На 50 та 100 м батерфляєм 26-річний плавець фінішував третім та п'ятим відповідно, тоді як на 100-метрівці вільним стилем взагалі закінчив змагання 19-м.

Останній шанс відібратися на чемпіонат світу 2023 року Калеб мав у запливі на 50 метрів вільним стилем. У кваліфікації змагань на 50 метрів вільним стилем плавець фінішував 22-м. Від лідера Драссел відстав на 1.07 секунди, втративши шанси на участь у чемпіонаті світу.

Чому Дрессел не відібрався на чемпіонат світу?

У 2022 році американський плавець заявив про проблеми зі здоров'ям та відмовився від участі у чемпіонаті світу з водних видів спорту у Будапешті. З того моменту Калеб не брав участь у міжнародних змаганнях.

На результат Калеба на чемпіонаті США відреагував тренер плавця Ентоні Несті. Наставник спортсмена зазначив, що Драссел перебуває у чудовій психологічній формі, але повинен покращити спортивні результати.

"Він [Драссел] дуже щасливий. Тепер у нас є відправна точка, і ми можемо рухатися далі. Очевидно, Калеб хотів виступити краще, але для нас це лише час, який можна покращити".

"Вперше за довгий час я бачу, що він щасливо плаває, а щасливий спортсмен - це швидкий спортсмен. Очевидно, він ще не швидкий, але за тих обставин, в яких він зараз, показав кілька хороших результатів. Йому бракує сил. Ментально він там, де йому потрібно бути, фізично поки що ні. Тепер нам просто потрібно провести цілий рік тренувань і навантажень, і все буде в порядку", – сказав Ентоні Несті.

До речі

• Калеб Драссел – 26-річний американський плавець.
  • На Олімпіаді у Ріо виграв два "золота" у командній естафеті. На Іграх-2020 Калеб виграв дві нагороди у команді та три індивідуальні (50 та 100 метрів вільним стилем й 100 метрів батерфляєм).
  • Драссел – п'ятий американець з 1970 року, який здобув п'ять нагород на одній Олімпіаді.
  • Плавець утримує світові рекорди на 100 метрів батерфляєм (довга й коротка вода), 50 метрів вільним стилем (коротка) та 100 метрів у комплексному плаванні (коротка).
  • На рівні чемпіонатів світу плавець здобув 26 нагород: 21 - "золото", п'ять – "срібло".