Руслан Ротань: "Матч на "Уемблі" – це матч усієї нашої країни"

22.03.2023 18:02

Виконувач обов'язків головного тренера збірної України Руслан Ротань провів прес-конференцію в Лондоні

– Який стан у Михайла Мудрика, у якого зараз не надто добре йдуть справи у "Челсі"? Чи нормально він мотивований на майбутню гру?

– Михайло Мудрик – це талант, який весь потенціал, я вважаю, ще розкриє у майбутньому. Я впевнений, що через декілька місяців Михайло буде на провідних ролях у англійській Прем'єр-лізі. Це – дуже гарний гравець, який зараз мотивований і хоче зіграти на "Уемблі". Таких виконавців ми маємо оберігати, як діаманти. Дорожити їми, довіряти їм. Вони ж повинні відчувати, що є важливими гравцями вже не для молодіжної, а для національної збірної. Це має додати йому впевненості для виступів у "Челсі".

– Як почувається збірна України у Лондоні і що матч з Англією для неї означає?

– Я вважаю, що цей матч на "Уемблі", це не тільки поєдинок гравців та тренерів – це матч усієї нашої країни. Хочу подякувати народу Британії за те, що він підтримує нас у війні, яку Україна веде зараз із ворогом. Для нас дуже важлива ваша підтримка. Це матч для наших воїнів, які захищають нашу країну. Ми прекрасно розуміємо, що те, що відбувається в Україні – страшна річ. І ми маємо бути мотивованими і порадувати бійців, як грою, так і результатом. Дати надію нашій державі, щоб народ отримав ті емоції, яких йому наразі не вистачає. 

– Наскільки важко для вас створювати нормальну атмосферу у команді на тлі того, що відбувається у вас вдома? Як себе почувають гравці, що виступають у Прем'єр-лізі?

– Наші хлопці, і Зінченко, і Миколенко, і Забарний, і Мудрик хто грає зараз у Прем'єр-лізі, вони дуже професіональні і емоційні люди, що підтримують нашу країну на всіх рівнях. Вони дуже мотивовані і є лідерами для нашої збірної, прикладами для багатьох. Я хотів би, щоб таких гравців в нас було якомога більше і буду задоволений, якщо в майбутньому українці поповнять клуби Прем'єр-ліги.

– У якому стані зараз знаходяться гравці збірної України? Чи всі здорові?

– На сьогоді Ілля Забарний точно не зможе зіграти на "Уемблі". Він травмований і не готовий до матчу. Ми поспілкувалися з лікарями "Борнмута" і прийшли до висновку, що його задіяти у цій гри не можна. Що стосується Андрія Ярмоленка – в нього є пошкодження. Зараз він не працює в основній групі, але до матчу ще є час. Є невеличкі простуди у Сергія Сидорчука і Віктора Циганкова, але тут справа одного дня. Думаю, що з ними все буде добре.

– Хочеться почути про ситуацію з Юхимом Коноплею з перших вуст?

— Він зателефонував після матчу з "Фейєноордом", сказав, що в нього є проблема і він не може працювати на сто відсотків. Ми з ним поспілкувалися і я дав йому час на консультації з лікарями, щоб Юхим виніс остаточне рішення, чи він готовий до поєдинку. Я повідомив йому, що візьму до уваги будь-яке рішення. Конопля знову зателефонував і сказав, що, на жаль, хоче цією паузою скористатися для відновлення. Ніяких проблем – ми довикликали Дениса Мірошніченка. 

– Українським біженцям у Англії була надана тисяча квитків на матч. Що ви думаєте про цей крок?

– Я вважаю, це дуже правильний крок. Він поєднує наші держави. Це ваше відношення до України і ми хочемо ще раз подякувати англійцям за підтримку, за те, що вони з нами. Повірте, мабуть, зараз немає для нас ріднішої країни, яка стоїть поруч з нами. Величезна подяка вашому народу, вашій країні за те, що ви на всіх рівнях підтримуєте український народ, український футбол.      

Нагадаємо, що матч відбору Євро-2024 між збірними Англії та України відбудеться 26 березня у Лондоні на стадіоні Уемблі. Початок зустрічі – о 19.00 за київським часом.

Юхим Конопля прояснив ситуацію з відмовою грати за збірну України

Лента новостей