Ребека Андраде стала першою в історії бразильською чемпіонкою світу зі спортивної гімнастики в особистому багатоборстві

04.11.2022 11:00

Це лише друга медаль в історії Бразилії в особистому багатоборстві серед жінок

На чемпіонаті світу-2022 зі спортивної гімнастики, що триває в британському Ліверпулі, розіграли медалі в третьому фіналі турніру – особистому багатоборстві серед жінок.

До фіналу відібралися 24 найкращі гімнастки за підсумком кваліфікації. Жодна з українок до їхнього числа не пробилася: найкращим результатом "синьо-жовтих" у відборі стало 62-ге місце Юлії Касьяненко.

Призерок у багатоборстві традиційно визначали за сумою балів за виступи на чотирьох снарядах: в опорному стрибку, на різновисоких брусах, колоді та вільних вправах.

Чинна чемпіонка світу, росіянка Ангєліна Мєльнікова, свій титул не захищала, адже збірні Росії та Білорусі наразі не допущені до міжнародних змагань через повномасштабне вторгнення в Україну. Чинна олімпійська чемпіонка, американка Суніса Лі, наразі взяла паузу й цей сезон повністю пропускала.

Як минув фінал жіночого багатоборства

За відсутності Лі, а також іншої титулованої американки Сімон Байлз, головною фавориткою на "золото" була бразилійка Ребека Андраде – віцечемпіонка Олімпіади-2020 у багатоборстві й олімпійська чемпіонка в опорному стрибку.

Головну конкуренцію їй мали скласти дві американки: олімпійська чемпіонка у вільних вправах Джейд Кері та цьогорічна віцечемпіонка США й дебютантка чемпіонату світу Шиліз Джонс, які вже здобули на цьому турнірі "золото" в команді. Саме ці спортсменки фінішували в топ-3 кваліфікації.

Андраде очолила боротьбу за титул з першого виду – опорного стрибка, на якому заробила 15.166 бала, успішно виконавши чен. Другою йшла Кері з оцінкою 14.733, а Джонс набрала 14.233.

Після виступу на брусах Ребека зберегла лідерство, отримавши 13.8 бала. Шиліз піднялася на другу позицію, здобувши 14.366 на одному зі своїх топснарядів. Джейд замкнула трійку, додавши собі 13.166.

Андраде й Джонс зберегли місце в топ-2 і після колоди попри незначні втрати рівноваги під час виконання в обох. Гімнастки заробили 13.533 і 13.1 бала відповідно, зокрема Ребека показала високу складність 6.0. За один вид до завершення змагань бразилійка випереджала американку на 0.8 бала.

Слабший виступ на колоді відкинув Кері на шосте місце, тоді як до топ-3 піднялася цьогорічна віцечемпіонка Європи в багатоборстві, британка Еліс Кінселла.

Попри вдаліше виконання вільної вправи (14.166) Кері не змогла зачепитися на медаль та завершила змагання на шостому місці. Натомість "бронзу" завоювала британка Джессіка Ґадірова, яка показала одну з найсильніших вільних вправ (14.4) і увірвалася до трійки призерок. Саме ця спортсменка є чинною й дворазовою чемпіонкою Європи на цьому снаряді.

Джонс виконала вправу на 13.7 бала, чого вистачило для її дебютного "срібла", а титул чемпіонки світу виборола Андраде, яка завершила змагання успішною вільною вправою на 14.4 бала та відривом у півтора бала від американки (56.899 за сумою).

Особисте багатоборство. Жінки (фінал)

1. Ребека Андраде (Бразилія) – 56.899
  2. Шиліз Джонс (США) – 55.399
  3. Джессіка Ґадірова (Велика Британія) – 55.199

Таким чином Андраде вперше в кар'єрі здобула медаль чемпіонату світу в багатоборстві. Ця медаль історична для Бразилії, адже ще жодна представниця цієї країни не перемагала в цій дисципліні. Загалом до Андраде на п'єдестал жіночого багатоборства підіймалася лише одна бразилійка – Джейд Барбоса, яка здобула "бронзу" в 2007-му.

Для Ребеки це третя світова медаль у кар'єрі та друге "золото": торік вона перемогла в опорному стрибку та здобула "срібло" на брусах.

Медальний залік ЧС-2022 зі спортивної гімнастики (після двох медальних днів)

1. США – 1 золота + 1 срібна + 0 бронзових медалей (2 загалом)
  2. Китай – 1+0+0 (1)
  3. Бразилія – 1+0+0 (1)
  4. Велика Британія – 0+1+2 (3)
  5. Японія – 0+1+0 (1)
  6. Канада – 0+0+1 (1)

Що далі

П'ятниця, 4 листопада. 20:00 – Чоловіки. Особисте багатоборство. Фінал – Ілля Ковтун.

Субота, 5 листопада. 15:34 – Фінали в окремих видах. Чоловіки (вільні вправи, кінь, кільця), жінки (опорний стрибок, різновисокі бруси).

Неділя, 5 листопада. 15:34 – Фінали в окремих видах. Чоловіки (опорний стрибок – Ігор Радівілов, паралельні бруси, поперечина), жінки (колода, вільні вправи).