"Просто в шоці". 19-річна австралійка побила "найстарший" світовий рекорд з плавання на ЧС з водних видів спорту

28.07.2023 10:57

На чемпіонаті світу з водних видів спорту, що триває в японській Фукуоці, було встановлено четвертий світовий рекорд

Сталося це на дистанції 200 метрів вільним стилем, де рекорд тримався найдовше всього - з 2009 року.

Головною фавориткою на "золото" на 200-метрівці вільним стилем була австралійка Аріарне Тітмус - олімпійська чемпіонка на цій дистанції. На світовій першості в Фукуоці вона встигла здобути "золото" на 400 метрах вільним стилем, причому зробила це з новим світовим рекордом.

Медальним виявився для Тітмус і заплив на 200 метрах. Проте австралійка виборола лише "срібло", тоді як переможницею стала 19-річна плавчиня, яка до того ж побила світовий рекорд.

Чим закінчився фінал 200-метрівки вільним стилем на ЧС-2023?

Переможницею запливу стала інша австралійка, 19-річна Моллі О'Каллаган - віцечемпіонка світу на той момент. Вона випередила Тітмус у боротьбі за "золото", подолавши дистанцію за 1:52.85 хвилин - на 0.13 секунд швидше за попередній світовий рекорд.

Світовий рекорд у 200-метрівці вільним стилем до ЧС-2023 тримався 14 років. Його авторкою була італійка Федеріка Пеллегріні, тоді як її рекорд - найстаршим серед усіх у плаванні в 50-метровому басейні.

Стати чемпіонкою світу та володаркою нового рекорду 19-річна О'Каллаган змогла попри травму коліна, якої зазнала за п'ять тижнів перед стартом світової першості. Вона відзначала, що ушкодження уповільнило її тренування, однак у підсумку не завадило підготуватися та стати чемпіонкою.

"Я справді у шоці. Просто розраховувала на те, щоб отримати задоволення, і щоб я не зробила - була б щасливою від цього. Пропливти зі світовим рекордом - просто неймовірно", - цитує слова О'Каллаган ESPN.

"Останні 50 метрів? Казала собі, що маю просто пливти. Байдуже, наскільки важко, або чи болить у мене щось. Я просто додам, і якщо прийду останньою та просто помру, тоді все добре. Бодай я б спробувала. Після цього я була повністю у шоці. Не могла це пояснити: ці сльози щастя, змішані емоції. Просто пишаюся тим, що це зробила. Це справді був неочікуваний момент", - додала австралійська плавчиня.

Світовий рекорд О'Каллаган - четвертий, встановлений на чемпіонаті світу з водних видів спорту у плаванні. Одним із авторів також став француз Леон Маршан, який побив останній світовий рекорд американця Майкла Фелпса. Сама ж О'Каллаган перед цим також була співавторкою рекорду в естафеті 4х100 метрів вільним стилем.

• Леон Маршан (Франція) — 400 м комплексом, чоловіки (4:02.50 хвилини)
  • Аріарн Тітмус (Австралія) — 400 м вільним стилем, жінки (3:55.38)
  • Моллі О'Каллаган, Шайна Джек, Меґ Гарріс, Емма Маккіон (Австралія) — 4х100 вільним стилем, жінки (3:27.96)
  • Моллі О'Каллаган — 200 м вільним стилем, жінки (1:52.85)

Таким чином, авторкою найстаршого рекорду у жіночому плаванні відтепер є китаянка Лю Цзиге. У жовтні 2009 року вона встановила світовий рекорд на дистанції 200 метрів батерфляєм (2:01.81 хвилин).

Хто така Моллі О'Каллаган

• 19-річна австралійська плавчиня, чемпіонка світу на дистанції 200 метрів вільним стилем та в естафеті 4х100 м.
  • О'Каллаган вдруге поспіль закінчує чемпіонат світу з водних видів спорту, здобувши медаль. На попередній світовій першості в Будапешті вона виборола шість медалей, зокрема на 200-метрівці вільним стилем австралійка стала срібною призеркою.
  • Також на рахунку О'Каллаган - три медалі олімпійських ігор у Токіо (два "золота", одна "бронза) - всі в естафетах.