"Просто рухаюся вперед". Мікаела Шиффрін двома рекордами закінчила сезон Кубка світу з гірськолижного спорту

22.03.2023 17:00
Американська гірськолижниця завершила сезон рекордною перемогою у слалом-гіганті та рекордним подіумом

Дворазова олімпійська чемпіонка з гірськолижного спорту, 27-річна Мікаела Шиффрін, встановила абсолютний рекорд за кількістю перемог на етапах Кубка світу у гігантському слаломі. Це сталося на етапі Кубка світу у Андоррі.

Етап у місті Сольдеу закрив сезон 2022/23 з гірськолижного спорту. Фінал Кубка світу Мікаела Шиффрін проводила на тлі історичного досягнення у цьому виді спорту: у шведському Оре американська гірськолижниця здобула 87-му перемогу на етапах Кубка світу та стала абсолютною рекордсменкою за цим показником. Окрім рекорду, у Швеції Мікаела гарантувала собі перемогу у загальному заліку.

На етапі у Андоррі Мікаела Шиффрін здобула дві нагороди. Американка стала третьою у слаломі, а в останній день змагань посіла перше місце у гігантському слаломі.

Завдяки перемозі у слалом-гіганті, гірськолижниця встановила рекорд за кількістю перемог у цій дисципліні. Мікаела покращила досягнення швейцарки Френі Шнайдер, загалом вигравши сім з восьми слалом-гігантів у сезоні та здобувши другий Кришталевий глобус у кар'єрі.

Останній подіум на етапі у Сольдеу став для Шиффрін 138-м на Кубку світу. Таким чином, Мікаела стала рекордсменкою за кількістю п'єдесталів у кар'єрі, випередивши іншу американку - Ліндсі Вонн.

Окрім рекорду за перемогами у слалом-гіганті, Мікаела Шиффрін на заключному етапі Кубка світу встановила особистий рекорд за набраними очками у сезоні - 2206 за 31 старт. Це на два очки більше, ніж у сезоні 2018/19, коли Мікаела взяла участь у 26 гонках. Лише одна лижниця здобула більше очок за один сезон: словенка Тіна Мазе закінчила кампанію 2012/13, здобувши 2414 очків.

Що сказала Шиффрін після встановлення рекорду

Після завершення виступів на останньому етапі Кубка світу Мікаела Шиффрін відповіла на запитання про свої майбутні рекорди. Зокрема гірськолижниця розповіла про головний рекорд для американки.

"Не знаю [чи будуть рекорди в майбутньому], це ви мені скажіть. Я просто продовжую рухатися вперед".

"Чесно кажучи, мій головний рекорд, мабуть, це звання наймолодшої олімпійської чемпіонки зі слалому. Це був справді єдиний рекорд, який я коли-небудь хотіла побити. Це сталося досить давно, але і сьогодні все ще мотивована, у мене все ще присутні ті самі нервові відчуття. Я так хвилювалася на початку, тому що прагну досягти успіху. І це не має значення для рекордів, це просто бажання зробити добре", - сказала гірськолижниця.