"Прометей" вийшов у чвертьфінал баскетбольного Єврокубка!

Перемога в груповому етапі, чемпіонство Латвійсько-естонської баскетбольної ліги та восьме місце суперників в їх групі дозволяли «Прометею» не без підстав сподіватися на впевнений вихід в чвертьфінал Єврокубка

Трохи затьмарювали ситуацію травми Кеннеді, Агади, Лукашова та Стефенса.

Як виявилося, останнього лікарі зуміли поставити на ноги, і він опинився не те що в заявці, а в стартовій п'ятірці. А Агада протягом всього матчу на трибунах крутив велотренажер - відновлювався.

Перша чверть підтвердила сподівання - суперник міцний, але цілком по силах. Спокійна впевнена гра дозволила закінчити десятихвилинку з рахунком 38:20.

В другій чверті цей спокій зіграв з нашими баскетболістами злий жарт - вони десь підсвідомо почали берегти сили. Чверть закінчилася з рахунком 20:20, але почалася закрадатися тривога.

В третій чверті тривога, здавалося, розвіялася. Дуже впевнено грав сьогодні Сидоров, який і кидав триочкові в потрібні моменти, і робив проходи, і реалізовував штрафні. Був надзвичайно мотивований Клавелл - доводив, що MVP сезону недавно отримав не просто так. Тому на останню чверть «Прометей» виходив з перевагою 69:56.

А тоді сталося щось дивне. Наша перевага почала танути, як сніг навесні. Ривок 0:12 дозволив «Гамбургу» підібратися на відстань одного очка, стало тривожно.

Але то був день Сидорова. Українець знову почав закидати в дуже потрібних моментах, повів за собою команду і всі разом зуміли швидко відновити переможний гандикап. 87:79 - непростий вийшов початок шляху в плей-оф.

«Титани» стали першим чвертьфіналістом Єврокубка і 12 квітня дізнаються суперника на цій стадії, ним стане переможець матчу «Промітеас» (Греція) - «Бург» (Франція).

До речі, "Прометей" - третій український клуб, що дістався чвертьфіналу Єврокубка. У сезоні 2011/12 це вдалося южненському "Хіміку", у сезоні 2012/13 — столичному "Будівельнику".

Баскебольний Єврокубок 2022/2023. 1/8 фіналу.

«Прометей» (Україна) - «Гамбург» (Німеччина) - 87:79 (28:20, 20:20, 21:16, 18:23).

«Прометей»: Клавелл (14 очок + 2 підбори + 7 передач), Агада, Климов, Санон (13+1+3), Сидоров (21+3+2), Ткаченко (0+2+1), Липовий (8+2+0), Дікі ІІІ (2+3+0), Балвін (14+7+1), Стефенс (15+9+0), Петров, Лукашов.

«Гамбург»: Шурманн (9+4+0), Клірі (19+3+4), Політе, Мюллер, Вудард, Самер (14+7+5), Алегре-Іссіфу, Пауксте, Філіппс (6+1+0), Майснер (10+4+2), Хінрікс, Козак (0+0+0), Чайлдс (19+12+0), Вольфарт-Боттерман (2+3+0).