"Прометей" - чемпіон Латвійсько-естонської ліги з баскетболу!

Слобожанський "Прометей" став чемпіоном об'єднаної Латвійсько-естонської баскетбольної ліги (LEBL)

У фінальному поєдинку представник України здолав ризький ВЕФ.

Команда Ронена Гінзбурга стартувала в іноземній лізі на тлі повномасштабної війни в Україні в сезоні 2022/23. Та одразу заявила про себе як про фаворита першості, вигравши регулярний чемпіонат з єдиною поразкою в 30 матчах.

У чвертьфіналі плей-оф "Прометей" ледве не опинився за межами турніру. В серії до двох перемог слобожанці в овертаймі програли другу зустріч естонському "Віймсі", а у вирішальному, третьому матчі серії вирвали перемогу на заключних хвилинах.

У півфіналі український клуб упевненіше впорався з четвертою командою "регулярки", естонським "Тарту Улікоолом" (89:67). А у фіналі за підсумками єдиного матчу мав визначати чемпіона LEBL з ризьким колективом.

Як пройшов фінальний матч

У першій половині зустрічі жодній з команд не вдавалося встановити значну перевагу над суперником. Першу чверть попереду з мінімальним відривом закінчував ВЕФ, на велику ж перерву лідером ішов уже "Прометей", виграючи сім очок після 20 хвилин.

Успіх команда Гінзбурга розвинула вже у третій чверті — першою досягла переваги у 10 очок, а згодом відірвалася й на 20 пунктів. Латвійці відіграли п'ять очок до кінця 10-хвилинки, проте до фінальної сирени паритет відновити не змогли. Підсумкова різниця в рахунку — 15 очок на користь українського клубу.

Найрезультативнішим гравцем у складі "Прометея" став американський захисник Джиан Клавелл — 21 очко. За цим показником він розділив лідерство у матчі із захисником суперників Крістерсом Зоріксом.

LEBL. Фінал

"Прометей" — ВЕФ — 77:62 (20:21, 24:16, 22:14, 11:11)

До речі

• "Прометей" вдруге виборює чемпіонський титул національних першостей. У 2021 році клуб вперше у своїй історії виграв чемпіонат української Суперліги.
  • Слобожанці продовжують виступи в баскетбольному Єврокубку. 11 квітня український колектив стартує в плей-оф з матчу проти німецького "Гамбурга".
  • До виступів у чемпіонаті України клуб планує повернутися в сезоні 2023/24.