"Повна дурня". Ексбіатлоніст Лессер - про план повернути атлетів з рф та спорт як пропаганду для росії

 

Ерік Лессер - колишній німецький біатлоніст, який з перших днів повномасштабного вторгнення росії висловив гучну підтримку України

У березні німець запустив інформаційну кампанію для України, віддавши свій Instagram-аккаунт біатлоністці Анастасії Меркушиній, а також виступав на заключних етапах Кубка світу з синьо-жовтою символікою на гвинтівці та своїй формі.

Кар'єру у збірній Німеччині з біатлону Лессер завершив після сезону 2021/22. На домашньому чемпіонаті світу, який минув у німецькому Обергофі, ексбіатлоніст вже перебував у статусі глядача.

Перед чемпіонатом світу Міжнародний олімпійський комітет висловив намір розглянути потенційне повернення російських та білоруських спортсменів до змагань. У перші дні повномасштабного вторгнення рф в Україну МОК відсторонив атлетів цих країн від участі на турнірах, однак тепер існує можливість їхнього повернення як нейтральних атлетів.

Представники 35 країн, серед яких Німеччина, у лютому підписалися під спільним листом щодо недопущення повернення атлетів з росії та білорусі до міжнародних змагань. І навіть звернулися до МОК щодо поняття "нейтральності" - саме у цьому статусі розглядається допуск спортсменів з цих країн до турнірів.

Свою думку щодо недопущення спортсменів з Росії та Білорусі висловив також і Лессер. В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт німецький біатлоніст відзначив, що наразі повертати атлетів з Росії та Білорусі не можна, засудивши інтерв'ю екссуперника по збірній Франції Мартена Фуркада, який висловився за їхній допуск.

"Це повна дурня. Я бачив інтерв'ю Фуркада для NRK. Як на мене, це повна дурня. Дати можливість росіянам змагатися на Олімпіаді-2024 в Парижі... У моїй голові, українці не можуть дружньо змагатися з російськими атлетами. Зараз війна в Україні. Росія невиправдано атакувала Україну".

"Уявіть біатлон. Підручний на стрільбищі із Латиповим. Я не можу уявити... Звісно, Підручний не зробить нічого поганого. Це дивно, що ми — Міжнародне фейрплей товариство — даємо російським атлетам чи російській пропаганді можливість показати якою великою росія є. Для російської влади це не про те, якими сильними є російські атлети. Це все, щоб показати велич Росії. Це пропаганда. Путін хоче показати, що попри війну, росія і досі велика, вона є чимось у спорті. Це все пропаганда. Як на мене, то не можна допускати росіян навіть під нейтральним прапором. Ні, не можна".

Лессер відзначив, що відкритий до повернення російських спортсменів, але лише тоді, коли закінчиться війна в Україні.

"У 2024 році літні Олімпійські ігри. IBU тут непричетні. Я сподіваюся, що комітет атлетів МОК матиме сильну позицію. Не голос Мартена Фуркада, а повністю протилежний — відсторонення росіян. До 2026 року, сподіваюся війна закінчиться, і вже будемо говорити про повернення росіян. Хороших атлетів, як Латипов, Сєрохвостов, Бабіков. Бо ми потребуємо їх для чесних міжнародних змагань. Але вже після закінчення війни. Тільки тоді ми можемо починати думати про повернення росіян".

Лента новостей