Поплутав береги. Президент МОК закликав повернути росіян у світовий спорт

На полях саміту G20 Томас Бах вимовив дивні слова

 

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах під час саміту країн G20 на острові Балі в Індонезії закликав відмовитися від практики усунення росіян від змагань через військову агресію та попросив повернути їх у світовий спорт:

«Основною метою Олімпійських і Паралімпійських ігор є об'єднання всього світу в мирному змаганні без будь-якої дискримінації. Проте війна в Україні унікально вплинула на Олімпійський рух. Ми безпрецедентним чином засудили та наклали санкції на російський уряд за це кричуще порушення Олімпійської хартії. Ми всією своєю солідарністю підтримуємо спортсменів та членів української олімпійської спільноти всюди.

Але на відміну від багатьох інших воєн та конфліктів у нашому світі, щодо цієї війни деякі уряди почали вирішувати, яким спортсменам буде дозволено брати участь у міжнародних спортивних змаганнях, а яким – ні».

Якщо спорт стане таким чином лише одним інструментом для досягнення політичних цілей, міжнародний спорт розпадеться. Олімпійський спорт потребує участі всіх спортсменів, які приймають правила, навіть якщо їхні країни перебувають у стані конфронтації чи війни. Змагання між спортсменами тільки з держав-однодумців не є символом миру, що заслуговує на довіру. У цей час поділу наша роль зрозуміла: об'єднати світ, а не поглиблювати суперечності.

Щоб відповідати нашій об'єднавчій місії, МОК має бути політично нейтральним. Щоб майбутні господарі Олімпійських ігор могли приймати найкращих спортсменів усього світу, незалежно від політичних конфліктів, я звертаюся до вас, світових лідерів, із закликом підтримати цей політичний нейтралітет. Давайте не відмовлятимемося від цієї дорогоцінної об'єднуючої місії Олімпійських та Паралімпійських ігор у той час, коли світові потрібно більше солідарності та світу.

Я повторюю заклик до вас, світових лідерів, який я зробив уже на церемоніях відкриття та закриття Зимових Олімпійських ігор 2022 у Пекіні: дайте світу шанс!»

Лента новостей