Понад 200 російських спортсменів потрапили під санкції Всесвітнього антидопінгового агентства

31.05.2023 08:53
 

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) покарало більше 200 російських спортсменів за використання допінгу

Про це розповів президент організації Вітольд Банька.

Через масове використання допінгу Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонив НОК росії від Олімпіади у 2018, 2020 та 2022 років. Таким чином, російські атлети змагалися на цих Іграх у статусі нейтральних спортсменів.

У 2015 році російське антидопінгове агентство (РУСАДА) було визнано невідповідним кодексу WADA через масове використання заборонених засобів. Однак у 2018 році виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агенства проголосував за відновлення РУСАДА за низки умов. Серед них – доступ до всіх даних системи управління лабораторною інформацією (LIMS).

На основі даних LIMS WADA розпочало у 2018 році власне розслідування використання російськими спортсменами допінгу. Результатом цієї діяльності стали санкції проти 203 атлетів з росії. Окрім цього, Всесвітнє антидопінгове агентство висунуло підозру 73 спортсменам, а ще 182 перебувають під слідством.

Президент агентства Вітольд Банька назвав результат розслідування успіхом. Окрім цього, у своїй заяві WADA цитує директора групи розвідки та розслідувань Гюнтера Янгера, який зазначив, що використання допінгу вивчатиметься і надалі.

"Успіх розслідування операції LIMS є свідченням значної роботи, яку проводять відділи розвідки та розслідувань WADA, а також юридичні відділи Агентства. Всесвітнє антидопінгове агентство співпрацює з усіма відповідними органами, залученими до розслідування, щоб забезпечити справедливість для спортсменів у всьому світ", – сказав Вітольд Банька.

"Попереду у нас ще багато роботи. Операція LIMS вимагала значної оперативної співпраці з боку антидопінгових організацій та інших зацікавлених сторін. Її успіх значною мірою зумовлений інвестиціями ВАДА та антидопінгової спільноти в розвідку та розслідування, і демонструє, чого можна досягти завдяки ефективній співпраці", – зазначив Гюнтер Янгер.

На початку 2023 року Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій надала шести росіянам статусу нейтральних спортсменів. Цьому рішенню передував розгляд Комісії з перевірки допінгу World Athletics.

Що відомо про WADA та РУСАДА

  • Восени 2022 року WADA відкликало претензії до антидопінгового центру України через війну, однак розгляне їх після завершення війни рф.
  • У 2023 році WADA не схвалило відповідність РУСАДА після нового закону рф , який надає РУСАДА повноваження затверджувати національні антидопінгові правила.
  • РУСАДА виправдало ковзанярку Камілу Валієву, яку Всесвітнє антидопінгове агентство звинуватило у використанні допінгу.

Лента новостей