Помер олімпійський чемпіон 1968 року Дік Фосбері. Він започаткував сучасну техніку стрибків у висоту

17.03.2023 12:57
 

Олімпійський чемпіон, американець Дік Фосбері помер у віці 76 років

Про це в Instagram повідомив його колишній агент Рей Шульте, інформацію згодом підтвердили й на сторінках Олімпійського комітету США.

У 1968 році Фосбері виграв олімпійське "золото" зі стрибків у висоту на змаганнях у Мехіко. Саме американець почав першим серед легкоатлетів виконувати так званий "Фосбері-флоп" — стрибок спиною вперед, що цими днями є стандартом для спортсменів у цій дисципліні.

У фіналі Олімпіади-1968, доки більшість спортсменів продовжувала виконувати "перекидні" стрибки, долаючи планку в положенні животом униз, Фосбері єдиний стрибав спиною до землі. Та не лише здобув перемогу на турнірі, але й установив новий олімпійський рекорд з результатом 2.24 метра.

Вже у 1972 році 28 з 40 учасників олімпійського турніру використовували "Фосбері-флоп". У 1980-му техніку використали 13 з 16 фіналістів Олімпіади в Москві.

"Як на мене, «флоп» був природним стилем [виконання стрибків]. Я просто був першим, хто його знайшов", - наводить знакові слова Фосбері офіційний сайт Олімпіади.

Фосбері помер після рецидиву лімфоми, яка була діагностована в американця у 2008 році, зазначають NBC Sports. 76 років американцеві виповнилося 6 березня.

  • Олімпійське "золото" 1968 року — найбільша перемога в кар'єрі Фосбері.
  • 2.24 метра залишилися особистим рекордом американця. Кар'єру в легкій атлетиці він завершив після невдалої спроби кваліфікуватися на Олімпіаду-1972.
  • У 1981 році Фосбері було включено до Зали легкоатлетичної слави США. Після закінчення кар'єри він вів, зокрема, й політичну діяльність.

Теги

Лента новостей