Підйом Еліни Світоліної та зміни у топ-10: оновлені тенісні рейтинги WTA та ATP

18.04.2023 12:44

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили заліки спортсменів за підсумками попереднього змагального тижня

Найбільший прогрес серед українських тенісистів показала Еліна Світоліна, яка піднялась на 231 позицію.

Минулого тижня тенісистки проводили матчі Кубка Біллі Джин Кінг, тому турніри WTA не проходили. Натомість чоловіки змагались у Монте-Карло, Німеччині та Баня-Луці.

Українки в рейтингу WTA

Збірна України з тенісу у кваліфікації до фінальної частини Кубка Біллі Джин Кінг зіграла проти Чехії. Україна виступила проти чешок у складі: Марта Костюк, Даяна Ястремська, Людмила Кіченок та Катаріна Завацька. Українки поступилися суперницям з рахунком 1:3 та зіграють у плей-оф сезону.

Перша ракетка України Ангеліна Калініна не увійшла до складу України на матч проти Чехії, тому минулий змагальний тиждень пропустила. Попри це позиція Калініної в заліку WTA залишилася без змін і вона посідає 35-те місце.

Марта Костюк на Кубку Біллі Джин Кінг провела два матчі: програла Маркеті Вондроушовій з рахунком 0:2 та перемогла 2:1 Барбору Крейчикову. Її місце у світовому рейтингу теж не змінилося - Костюк 38-ма.

У топ-100 рейтингу серед українських тенісисток змінилась позиція лише Лесі Цуренко, яка в оновленому заліку втратила одну позицію і займає 73-тє місце. Катерина Байндль востаннє виходила на корт у кінці березня, але залишається 84-ю.

Найбільший прогрес серед українок у рейтингу WTA показала Еліна Світоліна. Минулого тижня експерша ракетка України зіграла другий турнір після повернення у теніс. Одеситка провела два матчі на змаганнях серії ITF 60 у швейцарському К'яссо, завдяки чому відіграла 231 позицію, але продовжує поки йти за межами топ-1000.

Топ-10 світового рейтингу залишився без змін - його і надалі очолює польська тенісистка Іґа Швьонтек.

Українці в рейтингу ATP

Єдиний представник України у топ-200 світового рейтингу Олексій Крутих минулого змагального тижня розпочав виступи на ґрунтовому турнірі ATP у Барселоні. У кваліфікації змагань українець переміг Міляна Зекіча та Юго Греньє, після чого змагатиметься в основній сітці змагань. Перед цим поєдинком в оновленому рейтингу Олексій втратив три позиції та йде 180-м.

Після поразки у першому колі челленджеру у мексиканському Леоні втратив чотири позиції у заліку ATP Віталій Сачко, який тепер йде 292-м. Колишня перша ракетка України Ілля Марченко також втратив позиції в заліку і посідає 323-те місце.

За підсумками змагального тижня рейтинг ATP зазнав змін у топ-10. Після завершення ґрунтового турніру у Монте-Карло у першій десятці покращив свої позиції Хольґер Руне, який програв Андрєю Рубльову у фіналі (1:2). Також піднялись у рейтингу Даніїл Медведєв та Каспер Рууд, які у Монте-Карло вибули у чвертьфіналі та першому колі відповідно. Одразу по дві позиції у першій десятці втратили Стефанос Циципас та Фелікс Оже-Альяссім.