Перші пішли: веслувальники та стрибуни у воду відкрили лік золотим нагородам України на Європейських іграх-2023

Збірна України здобула перші медалі Європейських ігор-2023, що тривають у польському Кракові

Людмила Лузан

Нагороду принесли каноїстки Людмила Лузан і Валерія Терета, які стали в пару лише в цьому сезоні.

Спортсменки змагалися серед каное-двійок на дистанції 500 метрів. Українки відібралися до фіналу напряму після кваліфікації, посівши друге місце у своєму заїзді з часом 1:59.152 хвилини.

У фіналі Лузан і Терета фінішували першими, покращивши результат у порівнянні з кваліфікацією – 1:58.233 хвилини. Упродовж усього заїзду українки боролися за лідерством з дуетом із Іспанії – чинними віцечемпіонками Європи Антією Хакоме та Марією Корберою. Утім, у підсумку Людмила та Валерія зуміли вирвати "золото", обійшовши опоненток на менш ніж 0.3 секунди. Трійку призерок замкнула Угорщина.

Веслування на байдарках і каное. Каное-двійки (жінки), 500 м

1. Людмила Лузан / Валерія Терета (Україна) 1:58.233
  2. Антія Хакоме / Марія Корбера (Іспанія) 1:58.506
  3. Ґ'яда Браґато / Б'янка Надь (Угорщина) 1:59.163

Другу поспіль золоту медаль Європейських ігор-2023 принесла збірна України з веслування на байдарках і каное. Услід за перемогою каноїсток Людмили Лузан і Валерії Терети на змаганнях тріумфували Олег Кухарик та Ігор Трунов.

Спортсмени стали найкращими серед байдарок-двійок на дистанції 500 метрів. Українці лише з другої спроби кваліфікувалися до фіналу, адже стали четвертими в попередньому заїзді, але посіли прохідне друге місце у своєму півфіналі з часом 1:30.398 хвилини.

У фіналі A, в якому й розігрувалися медалі, Кухарик і Трунов на середині дистанції перебували на другій позиції, але врешті вибороли перше місце, на понад дві секунди перевершивши свої відбіркові результати – 1:28.928 хвилини. Українці виграли секунду в найближчих переслідувачів – дуету з Німеччини. Трійку призерів замкнула Сербія.

Веслування на байдарках і каное. Байдарки-двійки (чоловіки), 500 м

1. Олег Кухарик / Ігор Трунов (Україна) 1:28.928
  2. Фелікс Франк / Мартін Гіллер (Німеччина) 1:29.825
  3. Ервін Голперт / Марко Драґосавлевич (Сербія) 1:29.855

Для Олега Кухарика, який є чемпіоном світу 2021 року в четвірці, це вже друга медаль Європейських ігор. У 2019 році він здобув "срібло" на дистанції 1000 метрів у парі з Олександром Сиромятниковим.

***

Збірна України зі стрибків у воду взяла участь у першому фіналі Європейських ігор-2023, що тривають у польському Кракові та мають статус чемпіонату Європи в цьому виді спорту. Перші медалі розіграли в змаганнях серед змішаних команд.

Україну, яка підходила до цих змагань у статусі віцечемпіонів Європи в цій дисципліні, представляли Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська та Олексій Середа.

Кожна команда мала виконати по шість стрибків на триметровому трампліні та 10-метровій вишці: в індивідуальних категоріях серед чоловіків і жінок та в змішаних парах.

Українська команда ввійшла до топ-3 після першого стрибка Ксенії Байло на трампліні, який їй оцінили на 60.75 бала. Після другого від Данила Коновалова на 68.25 очка "синьо-жовті" вийшли в лідери й зберігали першу позицію до завершення змагань.

У синхронних стрибках з триметрового трампліна Анна Письменська та Олексій Середа здобули 72 бали, зміцнивши лідерство України на екваторі фіналу. Ще 72 бали додала на вишці Байло.

Найбільші бали українській команді приніс віцечемпіон світу Олексій Середа в п'ятому стрибку, заробивши 91.8 на вишці.

У вирішальному стрибку, в міксті на вишці, дует Байло й Середи здобув 73.5 бала, що дозволило Україні зберегти першу позицію та вибороти "золото" з сумою 438.3.

Стрибки у воду. Змішані команди

1. Україна – 438.3
  2. Італія – 398.25
  3. Іспанія – 381.45

Це перше європейське "золото" в історії України в змішаній команді. До цього рекордом "синьо-жовтих" у змаганнях цього формату було "срібло" минулого Євро-2022.

Усі медалі України на Європейських іграх-2023

• "Золото": Людмила Лузан та Валерія Терета (веслування, каное-двійки, 500 м) Олег Кухарик та Ігор Трунов (веслування, байдарки-двійки, 500 м), Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська та Олексій Середа (стрибки у воду, змішані команди)
  • "Бронза": Олена Костевич (кульова стрільба, пневматичний пістолет, 10 м), Нікіта Філіпов (карате, куміте, до 60 кг)