Перемога! Олександр Усик став абсолютним чемпіоном світу

19.05.2024 02:56

У Саудівській Аравії відбувся головний бій сторіччя: у битві за всі основні чемпіонські пояси у важкій вазі зійшлися британець Тайсон Ф'юрі та українець Олександр Усик

Переможець поєдинку ставав володарем поясів за версіями WBC, WBA, IBF, WBO та IBO.

Як і очікувалося, британець більше використав свої габарити та розмах рук більше двох метрів. З цієї причини українцеві доводилося більше працювати ногами, щоб підходити на відстань удару та йти на безпечну відстань.

Вже в першому раунді центр рингу захопив Усик, змусивши Ф'юрі бігати кутами. Проте не можна сказати, що Усик мав перевагу: очевидного фаворита в матчі спочатку визначити було важко. До того ж, у ціль потрапляли удари обох боксерів.

У п'ятому і шостому раундах Ф'юрі перехопив ініціативу і з кожною хвилиною став завдавати все більш точних і потужних ударів по Усику. До того ж Тайсон періодично падав на суперника, змушуючи Олександра перебувати під вагою всього тіла британця.

Проте у сьомому періоді українець своїм боксом показав, що відновився і почав відповідати точними ударами. У Ф'юрі залишався потужний удар, проте він уже не тримав комфортної дистанції.

Як підсумок – у дев'ятому раунді Усік відправив суперника у нокдаун. В останніх раундах активнішим був Олександр, але знову відправити в нокдаун або навіть нокаут габаритнішого суперника не зміг.

Рішення про переможця матчу лягло на суддів, які вважають, що за очками виграв Олександр Усик роздільним рішенням – 112:115, 114:113 та 113:114.

Ця поразка стала першою в кар'єрі для Тайсона Ф'юрі: всього британець провів 35 боїв, 32 з яких виграв, 1 програв та 1 завершився внічию. Олександр Усик залишається непереможним: у 22 боях він здобув 22 перемоги.

Вже відомо, що суперники проведуть матч-реванш. Його дату ще не погоджено. Найімовірніше, зустріч відбудеться восени 2024 року.