Особистий рекорд Олексія Крутих та повернення Лесі Цуренко до топ-100: оновлені тенісні рейтинги ATP та WTA

20.02.2023 17:02

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили рейтинги спортсменів. За підсумками змагального тижня новий особистий рекорд встановив Олексій Крутих

Основними турнірами для українських тенісистів впродовж тижня 13-19 лютого стали азійські змагання. Ангеліна Калініна, Марта Костюк, Катаріна Завацька та Даяна Ястремська виступали у турі WTA в Об'єднаних Арабських Еміратах. Леся Цуренко взяла участь у турнірі в Мексиці, а Олексій Крутих успішно подолав кваліфікацію змагань ATP в Досі.

Українки в рейтингу WTA

Статус першої ракетки України зберегла собою Ангеліна Калініна. Тенісистка напередодні успішно подолала перше коло турніру WTA у Дубаї, українка залишилась на 33-му місці.

Марта Костюк, яка також вийшла до другого кола змагань у Дубай, залишилась на тому ж місці. Друга ракетка України продовжує йти на 55-му місці.

Катерина Байндль на цьому тижні не проводила матчів, однак піднялась в рейтингу на три позиції і тепер займає 84-й рядок. Натомість повернулась до першої сотні світового рейтингу Леся Цуренко, яка вийшла до основної сітки турніру WTA у мексиканській Меріді, а Даяна Ястремська покинула топ-100, втративши 23 позиції.

На першому місці світового рейтингу WTA залишається полька Іґа Швьонтек. Тенісистка на цьому тижні вдруге поспіль виграла турнір WTA 500 у Досі. Єдиною зміною у топ-10 став обмін позицями між Пеґулою та Жабер - американка зазнала поразки у фіналі зі Швьонтек та стала третьою у рейтингу WTA.

• 55. Марта Костюк (Україна) - 990
  • 87. Катерина Байндль (Україна) - 748 (+3)
  • 100. Леся Цуренко (Україна) - 653 (+1)
  • 122. Даяна Ястремська (Україна) - 552 (-23)
  • 159. Дарія Снігур (Україна) - 411 (-12)
  • 290. Катаріна Завацька (Україна) - 223 (-3)
Українці в рейтингу ATP

Перша ракетка України Олексій Крутих набрав дві позиції у світовому заліку та займає 167-ме місце. Це новий особистий рекорд тенісиста. Попередній тиждень він завершив двома перемогами у кваліфікації турніру ATP. таким чином, Крутих вперше у кар'єрі зіграє у основній сітці на змаганнях такого рівня.

Віталій Сачко натомість виступив у кваліфікації "челленджерів" у бахрейнській Манамі та італійському Роверето, здобувши за календарний тиждень одну перемогу в двох матчах. У рейтингу друга ракетка країни піднявся на шість позицій, однак залишається поза межами топ-300.

Експерша ракетка країни Ілля Марченко на цьому тижні не виступав та опустився на три позиції у світовому рейтингу. Попередній тиждень тенісист завершив на 375-му місці.

Відбулися зміни у другій половині топ-10 світового рейтингу: Данило Медведєв піднявся на три позиції та став восьмим. Таким чином, Оже-Альяссім та Руне втратили по одній позиції та стали дев'ятим та десятим відповідно. Лідерство у світовому рейтингу продовжує утримувати переможець цьогорічного Australian Open - серб Новак Джокович.

• Світовий рейтинг ATP: топ-10