Особистий рекорд Марти Костюк та дві українки у топ-40: оновлені тенісні рейтинги ATP та WTA

07.03.2023 20:45
Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили рейтинги спортсменів

За підсумками змагального тижня новий особистий рекорд встановила Марта Костюк.

У період з 27 лютого по 5 березня основними тенісними турнірами стали змагання у Монтерреї, Остіні та Акапулько. На одному з них перемогу здобула представниця України - Марта Костюк у фіналі турніру в Остіні обіграла нейтральну тенісистку Варвару Грачьову та виграла дебютний титул WTA в одиночній сітці.

Українки в рейтингу WTA

Статус першої ракетки України зберегла Ангеліна Калініна. Тенісистка не пропустила минулий змагальний тиждень, але за його підсумками залишилась на 29-му місці.

Натомість Марта Костюк взяла участь у турнірі WTA у Остіні. Змагання 20-річна тенісистка завершила першою для себе перемогою на цьому рівні і піднялась у рейтингу WTA на 12 позицій. Тепер Костюк займає 40-е місце, що є її особистим рекордом.

Окрім Калініної та Костюк в топ-100 світового рейтину за підсумками цього тижня знаходяться Катерина Байндль та Леся Цуренко. Обидві тенісистки попри поразки покращили свої позиції в рейтингу WTA. Байндль не змогла протий кваліфікацію турніру у Ліоні, а Цуренко вдруге поспіль знялась зі змагань через травму.

Натомість Даяна Ястремська не подолала перше коло турніру WTA у Остіні, програвши німкені Анні-Лені Фрідзам. Після цього результату українська тенісистка втратила у світовому заліку 39 позицій.

Майже всі представниці першої десятки світого рейтингу протягом цього тижня не брали участь у змаганнях. Таким чином, у топ-10 світового рейтингу змін не відбулося.

Українські тенісисти в рейтингу ATP

Перша ракетка України Олексій Крутих втратив дві позиції у світовому заліку та займає 162-ме місце. Попереднього тижня український тенісист не змагався, а на цьому зіграє у челленджері у Лугано.

Крутих залишається єдиним представником України у топ-300 рейтингу ATP. Натомість у топ-400 перебуває ще троє українців: Віталій Сачко, Ілля Марченко та Олександр Овчаренко. Останній став єдиним українським тенісистом, який за тиждень покращив свої позиції у заліку.

Статус першої ракетки світу утримує Новак Джокович. Загалом у топ-10 одразу декілька змін: Даніїл Мєдвєдєв та Гольґер Руне піднялись на одну та дві сходинки відповідно. А ось Андрєй Рубльов, Фелікс Оже-Альяссім та Рафаель Надаль втратили у рейтингу по одній позиції. Для іспанського тенісиста цей тиждень стане останнім у топ-10 світого рейтингу після 18-річного перебування у першій десятці.