Ольга Харлан здобула першу нагороду сезону на турнірі FIE з фехтування у Бельгії

03.10.2022 19:00
Українка перемогла у 10 боях з 11, крім фінального

Українська шаблістка Ольга Харлан здобула першу нагороду у сезоні на турнірі FIE Flemish Open, що пройшов у бельгійському Генті. Харлан стала срібною призеркою в особистому турнірі з фехтування на шаблях.

Турнір у Генті став першим для Харлан у сезоні 2022/23. Останнім великим стартом для українки був чемпіонат світу з фехтування, який пройшов у липні - на ньому українка вилетіла у другому раунді, втративши можливість захистити звання чемпіонки світу, а у командній першості програла у першому ж бою.

На турнірі у Генті змагалися 45 шаблісток з 13 країн. Крім Харлан, там виступили ще три українки - Юлія Бакастова, Олена Кравацька та Софія Головкіна.

Харлан переконливо пройшла груповий етап, здобувши шість перемог у шести боях. Причому за підсумками цих боїв українська шаблістка пропустила лише три уколи.

За підсумками групового раунду Харлан очолила посів, після чого пройшла ще двох суперниць - італійку Амелію Джованеллі (15:3) та британку Джессіку Корбі (15:5).

Найскладнішим для Харлан став бій проти француженки Фостін Клап'є. Перевага українки над представницею Франції склала лише два уколи. А перемога над німкенею Лєною Штемпер вивела Харлан до фіналу.

У фіналі за "золото" лідерка збірної України боролася з 20-річною італійкою Бенедетті Фузетті - чемпіонку світу серед кадетів-2019, яка вже вигравала "бронзу" у сезоні на турнірі у Софії. Здобути 11-у поспіль перемогу Харлан не змогла - італійська фехтувальниця випередила її з різницею у три уколи - 12:15.

За підсумками турніру Харлан стала єдиною українською шаблісткою, яка посіла місце у топ-10: щодо інших спортсменок, то Юлія Бакастова посіла 11-е місце, Олена Кравацька - 24-е, а Софія Головкіна - 38-е.

Нагадаємо, що

Ольга Харлан - 32-річна українська шаблістка, 4-разова призерка Олімпійських ігор.

Крім "золота" Олімпіади-2008 у команді, Харлан також є 6-разовою чемпіонкою світу (двічі у команді, чотири рази в особистих турнірах).

Останню медаль на великих стартах Харлан здобула у 2022 році - "бронза" у команді на чемпіонаті Європи.

***

А от українська шпажистка Ксенія Пантелеєва здобула золото на Сателіті FIE у Женеві, Швейцарія.

У змаганні взяли участь понад 70 учасниць. У фіналі вона перемогла представницю Швейцарії Ангелу Крігер (15:10).

Для 28-річної львів’янки, яка лише на початку літа народила дитину, це вже друге золото в цьому сезоні.

У вересні вона виграла такий самий Сателіт FIE у Братиславі.