Олексій Лень став одним з героїв перемоги "Кінгз" у першій грі плей-оф: ефектний блокшот і "захисний гравець матчу"

16.04.2023 07:39

29-річний український баскетболіст Олексій Лень зіграв у своєму першому матчі плей-оф НБА за два роки

Сталося це у стартовій грі серії першого раунду плей-оф між "Сакраменто Кінгз" та "Голден Стейт Ворріорз".

Лень, який є резервним центровим у команді "Кінгз", отримав на паркеті майже 13 хвилин ігрового часу (12 хвилин 55 секунд), за які встиг відзначитися кількома активними діями.

Сама гра завершилася з рахунком 126:123 на користь "Кінгз", які виграли свій перший плей-оф матч за 16 років.

Як зіграв Олексій Лень у першому матчі проти "Ворріорз"
  • 4 очки (2 влучання з 2 кидків), 7 підбирань (2 в атаці, 5 у захисті), 1 блокшот.
  • Свої очки Лень заробив двома слемданками, його залишили наодинці під кільцем.
  • За час на паркеті показник +- Леня – +10 для "Кінгз".
  • Уперше вийшов на паркет наприкінці першої чверті. Провів у грі: 2 хв – перша чверть, по 3 хв – друга і третя чверть, 4 хв – четверта чверть. Загальна кількість часу – 12 хвилин 55 секунд.

Олексій Лень отримав звання "Захисний гравець матчу" за свій внесок у гру "Сакраменто Кінгз". Це вдруге у сезоні він отримує цю відзнаку.

Найяскравіший момент гри за участю Олексія – блокшот на Дреймоні Гріні на початку другої чверті:

Друга гра серії, що триває до чотирьох перемог, відбудеться в ніч на вівторок, 18 квітня, за київським часом.

Олексій Лень в плей-оф НБА
  • Для Олексія – це друга серія плей-оф у кар'єрі. Дебютував у плей-оф НБА він у сезоні 2020/21 у складі "Вашингтон Візардс": поразка 1:4 від "Філадельфії 76-ерс". Лень у тій серії тричі виходив в основі "Візардс", сумарно набрав 20 очок у всіх матчах.
  • Лень зіграв за другу команду в плей-оф НБА ("Візардс" і "Кінгз"). Він став другим українцем, який виступав у плей-оф за різні клуби. Лідером за цим показником залишається Віталій Потапенко – три команди.
  • До виходу в плей-оф у складі "Візардс" Лень був автором однієї з найдовших серій в історії НБА без ігор у плей-оф.
Як грає Лень за "Сакраменто Кінгз" у сезоні 2022/23
  • Провів 26 матчів у регулярному сезоні, двічі виходив у стартовій п'ятірці. Місце в ротації почав отримувати ближче до кінця регулярного сезону, на початку – рідко з'являвся на майданчику.
  • У середньому в сезоні проводив на майданчику 6.2 хвилини, за які набирав 1.7 очок та робив 2.6 підбирань.