Олександра Меркушина здобула "бронзу" в індивідуальній гонці на юніорському ЧС з біатлону

06.03.2023 08:43

У казахстанському Щучинську розпочався другий змагальний день юніорського чемпіонату світу з біатлону

Програму відкрила індивідуальна гонка серед дівчат. Ця гонка стала першим індивідуальним стартом на турнірі.

Для України другий змагальний день юніорського ЧС відбувся на тлі першої медалі на цьому рівні з 2019 року. На старті змагань у Щучинську "синьо-жовті" здобули "бронзу" у юнацькій змішаній естафеті.

Збірну України у індивідуальній гонці представляли чотири біатлоністки: Олександра Меркушина, Олена Городна, Ксенія Приходько та Марія Голоборода. Першою на дистанцію вийшла Меркушина, яка у сезоні 2022/23 дебютувала на рівні дорослих збірних на Кубку світу.

У стрільбі Олександра Меркушина допустила три хиби. На фініші конкуренткою українки стала Карлотта Гаутеро, яка також допустила три промахи. Меркушина випередила італійку всього на дві сотих секунди та стала третьою. "Бронза" Меркушиної стала для України другою на турнірі у Щучинську.

Лише одна хиба в індивідуальній гонці у Олени Городної. У підсумку українка показала сьомий результат, лише на 23 секунди відставши від призової трійки. Для Городної цей результат став найкращим в кар’єрі на міжнародному рівні.

18-річна Ксенія Приходько та 17-річна Марія Голобородна, для яких сезон став першим на цьому рівні, фінішували 46-ю та 54-ю відповідно. Перемогу ж в гонці здобула німкеня Юлія Кінк.

Юніорська збірна України з біатлону: що відомо
  • Попередній юніорський чемпіонат світу з біатлону, що відбувся у 2022 році, Україна пропустила через повномасштабне вторгнення росії.
  • Востаннє нагороди на юніорському чемпіонаті світу українські біатлоністи здобували у 2019 році - дві золоті медалі Катерини Бех у спринті та переслідуванні юніорок.