Олександра Меркушина виграла спринт на ЄЮОФ-2023. Це перше "золото" України на турнірі

25.01.2023 11:00

На Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2023 із зимових видів спорту, що триває в італійському регіоні Фріулі-Венеція-Джулія, розіграли перші медалі в біатлоні

Змагання відкрили спринтерські гонки серед чоловіків і жінок. Саме жіночий спринт приніс Україні першу медаль ЄЮОФ-2023: чемпіонкою стала Олександра Меркушина.

Як минули спринтерські гонки
Жінки

За підсумком жіночої спринтерської гонки лідерка команди Олександра Меркушина здобула золоту медаль. Меркушина безпомилково пройшла стрільбу лежачи та одразу вийшла на чільну позицію. Попри одне коло штрафу після стійки Олександра все одно зберегла лідерство та фінішувала першою, подолавши дистанцію за 19:19 хвилин.

Інша українка Тетяна Тарасюк не припустилася жодної хиби на обох вогневих рубежах і завершила гонку на 18-ій сходинці, відставши від Меркушиної на 2:21 хвилини. Валерія Шейгас так само закрила всі десять мішеней та врешті посіла 23-тє місце з 2:34 хвилини відставання.

Чоловіки

Найкращий результат серед українців у чоловічому спринті показав Іван Стеблина, який фінішував на 21-му місці. Біатлоніст припустився двох хиб на стрільбі стоячи та в підсумку завершив гонку з відставанням трохи більше двох хвилин від переможця, словенця Павела Троєра.

Решта українців не потрапили до топ-40. Микола Грущак посів 44-те місце з чотирма колами штрафу й 3:46 хвилини відставання від лідера. Майже хвилину йому програв Андрій Лисенко, який став 58-им із такою самою кількістю хиб.