Олександр Зінченко: "Найважливіша гра – та, яка сьогодні"

09.09.2023 14:03

Півзахисник збірної України Олександр Зінченко взяв участь у прес-конференції напередодні матчу кваліфікації Євро-2024 з командою Англії 

Фото УАФ

– Попереду у вас два поєдинки — із фаворитом групи й головним конкурентом. Який із них у пріоритеті в плані турнірної боротьби?

– Я дуже вдячний за те, що в моєму житті було багато тренерів, які вчили корисним речам. Одним із них був Олександр Борисович Головко, який учив нас думати й говорити, що найважливіша гра – та, яка сьогодні. Ми не дивимося на турнірну таблицю, на те, хто є фаворитом, на те, скільки коштує склад... У футболі трапляються різні речі. У нас є своя мрія, своя мета. Ми потихеньку йдемо до неї.

– У Вроцлаві проживає багато українців. Наскільки ви будете відчувати їхню підтримку? Чи є це додатковою можливістю нагадати про те, що в Україні йде війна, що збірна грає поза своєю домівкою вже велику кількість часу?

– Передусім я хочу дуже подякувати Польщі та полякам за підтримку в цей важкий час. Я маю друзів, які живуть у Вроцлаві, я знаю, які поляки дружелюбні, як вони намагаються нам допомогти. Звичайно, очікую, що стадіон буде в синьо-жовтих кольорах, тому що знаю, що багато українців мешкає тут. Гадаю, буде чудова атмосфера й гарна гра, оскільки обидві команди грають у гарний футбол. Це буде дуже цікаво для вболівальників. Але неможливо говорити, що це буде та сама атмосфера, що під час наших матчів в Україні. Тому що вдома навіть повітря інше. Не можу дочекатися, коли ми повернемося. Ми про це мріємо.

– Що для вас означає грати й представляти Україну в такий важкий для неї момент?

– Якщо ми говоримо лише про футбол, то це – міжнародна мова. Ми всі розуміємо, що таке футбол, насолоджуємося цією грою. Я намагаюся використати будь-яку нагоду і вважаю за свій обов’язок говорити людям про війну, нагадувати світу про те, що відбувається. Головне, що маю сказати, – так це подякувати українській армії за можливість грати й представляти Україну на такому високому рівні.

Коли ми виступали за юнацькі збірні, тренер говорив, що куди б ми не виїжджали, де б не були за кордоном – маємо пам’ятати, що є представниками й обличчям України. Тому я як футболіст, який грає за кордоном, повинен постійно показувати всім, що відбувається, яка страшна ситуація в нас. На жаль, зараз багато пропаганди будь-де. Це також виклик для мене – говорити правду про те, що відбувається в Україні.

Нагадаємо, що матч відбору Євро-2024 між збірними України та Англії відбудеться сьогодні у Вроцлаві (початок – о 19.00 за київським часом).

Полтавська "Ворскла" вийшла в фінал 1-го раунду жіночої Ліги чемпіонів

Лента новостей