Один українець – у топ-40 чоловічого спринту на етапі Кубка світу з біатлону в Гохфільцені

09.12.2022 18:44

Чоловіча збірна України з біатлону розпочала виступи на другому етапі Кубка світу 2022/23, що триває в австрійському Гохфільцені

Першою гонкою в чоловіків, як і в жінок, був спринт.

У порівнянні з першим етапом у Контіолагті, в українському складі на спринтерську гонку відбулася одна заміна. Замість Дениса Насика до збірної був викликаний Віталій Мандзин. Для 19-річного спортсмена це стало дебютом на рівні Кубка світу.

Також паузу в сезоні зробив капітан команди Дмитро Підручний, який переніс операцію на коліні.

Окрім Мандзина, у спринті стартували Антон Дудченко, який провалив цю дисципліну в Контіолагті (59-те місце), Артем Прима, який на минулому етапі ввійшов до топ-30, Богдан Цимбал (36) і Тарас Лесюк (40).

Через нестачу снігу в Гохфільцені організаторам довелося внести зміни до чоловічої спринтерської гонки. Замість 3.3 км довжина кола становила 2.5 км: як у жінок, а між двома вогневими рубежами спортсмени мали подолати два кола.

Як минула спринтерська гонка чоловіків

Першим серед україців на старт вийшов один із лідерів команди Антон Дудченко. Біатлоніст чисто пройшов першу стрільбу лежачи, але двічі схибив на стійці, заробивши два кола штрафу. У підсумку Дудченко програв 2.23 хвилини переможцеві гонки, титулованому норвежцю Йоганнесу Бьо.

Наступним з українців на трасу виходив Артем Прима. Як і в останній гонці в Контіолагті, у спортсмена залишилися проблеми зі стрільбою. Прима припустився хиби на першому вогневому рубежі, а на другому не влучив одразу в три мішені. На фініші він програв 3.19 хвилини.

Третім стартував Богдан Цимбал, який безпомилково пройшов стрільбу лежачи, а от після стійки, як і Прима, вирушив на три кола штрафу, чим перекреслив собі шанси на потрапляння до персьюту.

Четвертий стартовий номер серед українців мав Тарас Лесюк. Біатлоніст відзначився по одній хибі на обох підходах до стрільбища та в підсумку зміг фінішувати в топ-55.

Як і у випадку з Олександрою Меркушиною в жіночому спринті, чоловічий для збірної України так само закривав дебютант Кубка світу – Віталій Мандзин. Спортсмен не закрив одну мішень на лежці та став третім серед українців, хто тричі схибив на стійці. Мандзин фінішував останнім у команді й опинився поза топ-80.

На минулому етапі за підсумком спринту до гонки переслідування відібралися четверо з п'яти українців. Цього разу в топ-60 фінішували лише двоє: Дудченко (38-ме місце) та Лесюк (53). Із них тільки Дудченко потрапив до залікової зони (топ-40).

Четверте поспіль "золото" в цьому сезоні завоював п'ятиразовий олімпійський чемпіон, норвежець Йоганнес Бьо. Срібну нагороду здобув француз Емільєн Жаклен, а трійку призерів закрив норвежець Штурла Леґрейд.

До топ-5 у своїй першій гонці Кубка світу після повернення фінішував латвієць Андрейс Расторґуєвс. У 2021 році він отримав дискваліфікацію на 18 місяців за порушення антидопінгових правил та пропустив Олімпійські ігри-2022 у Пекіні.