Нові позиції Калініної та Костюк, підйом Цуренко: оновлені тенісні рейтинги ATP та WTA

11.04.2023 17:00

Як змінилися позиції українців у світових тенісних рейтингах

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили заліки спортсменів за підсумками попереднього змагального тижня. Одразу дві українські тенісистки в рейтингу топ-100 покращили свої позиції.

Основним змаганням для тенісистів протягом минулого тижня стали турніри WTA500 в американському Чарльстоні та ATP у португальському Ешторілі. Завдяки перемозі на ґрунтових кортах у Португалії свої позиції у топ-10 покращив Каспер Рууд, натомість у жіночому заліку перша десятка світового рейтингу залишилась незмінною.

Українки в рейтингу WTA

Основним змаганням протягом минулого тижня для українського тенісу став турнір WTA500 в американському Чарльстоні, на якому після річної паузи у кар'єрі повернулася Еліна Світоліна. Експерша ракетка України у першому матчі після повернення зазнала поразки з рахунком 1:2 від казахстанської тенісистки Юлії Путінцевої. В оновленому рейтину Світоліна займає 1344 місце.

У Чарльстоні також виступила чинна лідерка національного рейтингу - Ангеліна Калініна. Після поразки у першому колі основної сітки від росіянки Анни Калінскої, українська тенісистка втратила одразу п'ять позицій і тепер займає 35-те місце у світовому рейтингу.

Натомість покращили свої позиції у топ-100 Марта Костюк та Леся Цуренко. Костюк протягом тижня не змагалась на турнірах, однак піднялась у заліку на одну позицію. Цуренко у Чарльстоні вибула у другому колі змагань, поступившись майбутній переможниці Онс Жабер. Завдяки цьому результату Леся піднялась на п'ять позицій і тепер йде 72-ю.

Ще одна українка із першої сотні світового рейтингу, Катерина Байндль, не виступала протягом минулого тижня. Її позиція у заліку WTA залишилась незмінною - вона займає 84-те місце.

Єдиною зміною у першій десятці заліку став підйом Онс Жабер. Після перемоги над Белідною Бенчич у фіналі турніру у Чарльстоні тенісистка займає четверте місце, змістивши Кароліну Гарсія.

Українці в рейтингу ATP

Єдиний представник України у топ-200 світового рейтингу Олексій Крутих на цьому змагальному тижні зіграв турнірі ATP у Ешторілі. У кваліфікації змагань українець поступився у першому ж матчі, програвши з рахунком 1:2 італійцю Алессандро Джаннессі. В оновленому рейтингу тенісист втратив три позиції та йде 177-м.

На 26 пунктів своє положення у заліку ATP погіршив Віталій Сачко, який після попереднього оновлення увійшов до третьої сотні рейтингу, а тепер йде 288-м. Водночас колишня перша ракетка країни Ілля Марченко наблизився до топ-300 і посідає 323-тє місце.

За підсумками змагального тижня рейтинг ATP зазнав змін у топ-10. Завдяки успіху на турнірі у Ешторілі на четверте місце піднявся Каспер Рууд, а Яннік Зіннер обійшов Хольґера Руне попри те, що пропустив минулий змагальний тиждень.