НОК України надіслав листи керівникам олімпійських комітетів і міжнародних федерацій щодо недопуску атлетів з рф

21.03.2023 17:07
 

Національний олімпійський комітет України надіслав листи керівникам національних олімпійських комітетів інших країн, а також міжнародним федераціям щодо недопуску спортсменів з росії та білорусі

Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

У листі НОК України вказано заклик до світової спортивної спільноти продовжити обмеження відносно атлетів з Росії та Білорусі та не допускати їх до міжнародних змагань. В інашкому випадку, на що звертають увагу в НОК України, усі члени Виконкому Міжнародного олімпійського комітету мають нести персональну відповідальність за наслідки такого рішення, зокрема за безпеку всіх спортсменів-учасників.

Сам лист від НОК України є правовим обгрунтуванням того, чому МОК та інші міжнародні спортивні федерації не мають повертати спортсменів з росії та білорусі. У ньому звертається увагу на зміну позиції Міжнародним олімпійським комітетом, приводом чого стало занепокоєння експертками Ради ООН з питань прав людини елементів дискримінації відносно атлетів з Росії та Білорусі через їхнє відсторонення від змагань.

"Викладений правовий аналіз ситуації грунтується на судовій практиці Арбітражного спортивного суду та Європейського суду з прав людини, який дає право говорити, що «доповідь спеціальних доповідачів ООН, яка послужила основою для перегляду позиції МОК, не врахувала принаймні відповідну судову практику CAС та ЄСПЛ, проігнорувала неабсолютний характер залучених прав та обставини, що склалися внаслідок російської агресії проти України. Тому неприйнятно, щоб фрагментовані та необґрунтовані висновки спеціальних доповідачів ООН слугували підставою для будь-якого подальшого рішення МОК", - зазначено у листі.

Лист НОК України був відправлений у понеділок, 20 березня. Тоді ж Президія федерації фехтування України ухвалила рішення про бойкот усіх міжнародних турнірів, на яких змагатимуться спортсмени з росії та білорусі.

У Національному олімпійському комітеті у лютому сформували план заходів у контексті можливості бойкоту Олімпіади-2024, якщо туди допустять спортсменів з Росії та Білорусі. Його першим пунктом була підготовка та направлення письмових звернень до суб'єктів олімпійського руху.

Згідно попередніх планів НОК України, після отримання зворотнього зв'язку від міжнародних НОК та спортивних федерацій, організація має провести аналіз отриманої інформації і ухвалити остаточне рішення щодо бойкоту Олімпійських ігор у Парижі.

Теги

Лента новостей