"Нейтральний прапор - не покарання". Українські олімпійці звернулися до МОК із закликом не допускати росіян до Олімпіади

25.03.2023 11:00
 

Українські олімпійські спортсмени взяли участь у записі звернення до Міжнародного олімпійського комітету із закликом не допускати російських та білоруських спортсменів до змагань, зокрема Олімпійських ігор 2024 року

Відео вийшло на тлі намірів МОК повернути росіян та білорусів до змагань на умовах нейтралітету, що були розкритиковані Україною та її союзниками у Європі та світі. Водночас президент Комітету Томас Бах наполягає на дискримінаційному характері усунення всіх атлетів РФ та Білорусі, включно з тими, хто не підтримує війну в Україні.

Відео за участю олімпійців було створено за сприяння Міністерства закордонних справ України й телекомпанії 1+1 Media. Участь у ньому, серед інших, взяли олімпійські чемпіони Ольга Харлан (фехтування), Олег Верняєв (спортивна гімнастика) і Жан Беленюк (греко-римська боротьба), чемпіонка Європи з легкої атлетики Марина Бех-Романчук та скелетоніст Владислав Гераскевич.

"Допуск російських та білоруських спортсменів до Олімпіади-2024 є неприйнятним. Виступи під нейтральним прапором — не покарання, а вихід із ситуації для атлетів з цих країн", — заявив Верняєв.

"За білим прапором не можна сховати Бучу, Ірпінь, Маріуполь, Краматорськ, Кременчук, Вінницю, Дніпро, мій рідний Миколаїв та всі мирні міста, які перебувають під прицілом Росії", — додала Харлан.

Бех-Романчук зазначає: "Російські спортсмени так само мусять відчувати наслідки дій своєї держави й саме тому не мають бути допущені до міжнародних арен".

Лента новостей