Недомовленість. Калініна не змогла дограти фінал турніру WTA 1000 в Римі

Калініна програла Рибакіній перший сет і знялася з фіналу турніру в Римі

 

Українська тенісистка Ангеліна Калініна (WTA 47) не змогла дограти фінальний поєдинок ґрунтового турніру серії WTA 1000 у Римі (Італія).

Українка поступилася у першому сеті Єлені Рибакіній (Казахстан, WTA 6) за 55 хвилин. Після програного 1-го гейму у 2-й партії українка взяла медичний тайм-аут, а потім знялася з поєдинка.

WTA 1000 Рим. Грунт. Фіналу

Ангеліна Калініна (Україна) [30] – Єлена Рибакіна (Казахстан) [7] – 4:6, 0:1, RET., Калініна

Ангеліна стартувала впевнено, добре, навіть дуже. Вже у першому геймі Ангеліна зробила брейк, а потім повела 2:0. Рибакіна не налаштувала свою фірмову косу подачу і теніс на старті поєдинку перейшов у завзяті розіграші, що на подачі Єлени в 1-му геймі, що на подачі Ангеліни у 2-му.

Але вже в третьому геймі Рибакіна розподавалася і більше Калініна не мала шансів зробити брейк. Із самого початку поєдинку було помітно, що українка має проблеми з ногами. Коли вона сідала перепочити, то вони тремтіли, на корті Ангеліна присідала і кричала своєму боксу: «ноги!»

Було зрозуміло, що рано чи пізно Рибакіна зробить ребрейк. Це могло статися у 4-му геймі, коли Ангеліна врятувала 2 брейк-поінти, але рахунок став рівним лише у шостому. У восьмому геймі при 4:3 на користь Єлени Ангеліна пішла з 0:40 на подачі, показавши свої неймовірні бійцівські якості. На жаль, вже тоді було зрозуміло, що вона вичавила з себе все, кілька разів вигравши фантастичні м'ячі.

За 5:4 на користь представниці Казахстану, Ангеліна вийшла подавати, щоб залишитися в першому сеті. Перший поінт вона виграла, зробивши свічку, а другий – зробивши крутий ривок із задньої лінії корту до сітки після укороченого Єлени. Але втримати гейм не вдалося. Рибакіна реалізувала сетбол (всього їх було 2 у 10-му геймі). У кожного українського вболівальника, напевно, проскочила думка, що зараз Ангеліна повернеться на другий сет такою самою, якою повернулася на третю партію проти Кудерметової. Але ситуації тут є різні. Там було щось психологічне, що можна перебороти, а тут біль у ногах.

Перший гейм другого сету на подачі Рибакіної залишився за Єленою, і Калініна взяла медичний тайм-аут. Ангеліна розплакалася, сказала фізіо, що не може наступати на ліву ногу. Фізіо нічого не міг з цим зробити, і Калініна прийняла правильне рішення – знятися з поєдинку.

Незважаючи на такий сумний кінець цього неймовірного тижня, Калініна все одно подарувала незабутні емоції українським уболівальникам! Калініна – справжній боєць із великим характером! Ангелині можна побажати тільки якнайшвидшого одужання і чекати її на Ролан Гаррос.

26-річна Ангеліна Калініна вперше зіграла у фіналі турніру WTA 1000 і вдруге у кар'єрі боролася за титул на рівні WTA. 2021 року українка поступилася у вирішальному матчі на змаганнях WTA 250 у Будапешті.

Вихід у фінал у Римі приніс Ангеліні Калініній 272 200 євро призових та 650 рейтингових очок. У понеділок вона вперше підніметься на 25-й рядок у рейтингу WTA, оновивши особистий рекорд.

Єлена Рибакіна здобула свій п'ятий титул на рівні WTA, зігравши 14-й фінальний поєдинок. Представниця Казахстану виграла другий титул WTA 1000 та вдруге перемогла на турнірі на ґрунті. В оновленому рейтингу WTA Рибакіна знову підніметься на 5-те місце.

Лента новостей