«Не варто йти за цією подачкою». У кацапів підгорає від вимоги МОК не підтримувати війну проти України

30.01.2023 19:00

Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету обговорила та фактично оголосила умови, за якими планує допускати росіян на змагання – лише тих, хто не підтримав війну та під нейтральним статусом

Це рішення ще не остаточне – але вагомий крок до повернення спортсменів країни-терориста на змагання.

Росіянам, щоправда, воно не сподобалося – багато висловилися проти такого рішення. Усе тому, що ж треба не підтримувати війну – а багато хто або вже в цьому замазаний, або ж боїться втратити грошові подачки Кремля.

Олександр Тихонов, чотирикратний олімпійський чемпіон, входить до бази спортсменів, які підтримали війну: «МОК – болвани, ідіоти. Політика – це не їхнє питання. Нехай МОК займається олімпізмом, а не політикою».

Дмитро Васильєв, дворазовий олімпійський чемпіон, входить до бази спортсменів, які підтримали війну: «Зі сторони МОК зовсім нерозумно так вчиняти. МОК – неполітична організація. Відповідно, вони не мають права ставити питання, розділяючи, хто за яку політику. Це суперечить уставу МОК. Нам не можна погоджуватися на такі умови. Вони ставлять у невигідне становище спортсменів. Їх ще тестуватимуть на те, якої політики вони дотримуються. Це йде проти усього олімпійського руху. Не можу собі цього уявити. Це просто неможливо!».

Сергій Єлевич, тренер: «Особисто я б під цими пропозиціями МОК не підписався. І я знаю, що в нас у спорті багато патріотів, які не підуть ні на що і не будуть здавати свої позиції, коли їх запитають: мовляв, за когось — за «червоних» чи за «білих»? Вони прихильники своєї країни, і думаю, вони не підуть проти неї і не підписуватимуть ці папери від МОК. А я впевнений, що щось пропонуватимуть підписати.

Моя думка – однозначно не можна цього робити. Не варто йти за цією подачкою — моє особисте тверде переконання».

Сергій Карякін, шахіст, входить до бази спортсменів, які підтримали війну: «Я чув про вимоги МОК, але точно не підлаштовуватимуся під них. Я маю свою позицію, і я не відступлю від неї. Нехай це все залишиться на їхній совісті. Я нічого не здивуюся, але сподіваюся, що нас не усуватимуть за вираження громадянської позиції. Чудово, що нас запросили на Азійські ігри, з урахуванням антиросійської політики європейських федерацій, перехід в Азію цілком логічний».


Ірина Родніна, депутатка держдури, трикратна олімпійська чемпіонка, входить до бази спортсменів, які підтримали війну: «Думаю, всі про це говорять приблизно те саме. Що я думаю? Так само, як і всі. Це провокація, і ми на неї не підемо».

Світлана Журова, депутатка держдури, олімпійська чемпіонка, входить до бази спортсменів, які підтримали війну: «Такими пропозиціями вони хочуть змусити суспільство сумніватися: «А що не так із цим спортсменом? Він що, не патріот?» Якщо його МОК допустив, то є інформація, що він не підтримує СВО (буквосполучення, яким російська пропаганда називає війну – прим.). У такому разі буде серйозний розкол у суспільстві».

Є й заяви офіційних осіб – зокрема прессекретаря президента рф Путіна.

Станіслав Поздняков, голова Олімпійського комітету рф: «Інформацію з боку МОК сприймаю як спробу зробити крок у бік спортсменів. Але водночас, на жаль, це ще й два кроки у протилежному напрямку! Ми, як і раніше, категорично не згодні з будь-якими обмеженнями, додатковими вимогами та санкціями щодо національної належності наших спортсменів і знову пропонуються нам як умову повернення на міжнародну арену».

Олег Матицин, міністр спорту рф: «МОК у своєму рішенні говорить про можливість допуску спортсменів, намагаючись показати гнучкість своєї позиції. Водночас вважаємо неприпустимим визначати для спортсменів особливі умови участі, які не відповідають Олімпійській хартії, принципам рівноправності та справедливості. Жодна політика не може і не повинна втручатися у спорт, тут немає місця спекуляціям про СВО (війну – прим.)».

Дмитро Пєсков: «Вважаю за неможливе коментувати до розгляду. Потрібно дивитися, що буде прийняте. Поки що в очі впадає одне – навіть у формулюваннях ініціативи надто багато політики, що не повинно бути серед ідей олімпійської сім'ї».

Утім, деякі вже кажуть, що поїхали б на змагання.

Ірина Казакевич, біатлоністка: «Я читала повне звернення МОК і сподіваюся, що незабаром нас разом із білоруськими друзями допустять до змагань. Неважливо, в якому статусі, тому що на Олімпійських іграх (у Пекіні) ми також брали участь під емблемою національного олімпійського комітету. Я сподіваюся, що в майбутньому ми зможемо брати участь у міжнародних стартах разом із нашими друзями-білорусами».

Василь Томшин, біатлоніст: «Ця заява МОК, звісно, дає нам певну надію, хоча поки що немає жодної конкретики. У будь-якому разі для мене, як для спортсмена, дуже важливо мати можливість виступу на Олімпійських іграх, головних світових стартах. Від нейтрального статусу моя національність не зміниться, всі довкола знатимуть, з якої я країни».

Анфіса Резцова, трикратна олімпійська чемпіонка: «Дуже хотілося б, щоб нас допустили. Я думаю, що треба їхати на Олімпіаду за будь-яких умов. Для того, щоб виступати на змаганнях, можна погодитися з будь-якими вимогами».

І заяви останніх – зайве підтвердження, що допускати їх не можна за жодних обставин.

"Запрошую пана Баха у Бахмут". Зеленський відреагував на намір МОК повернути атлетів з росії на міжнародні турніри

 

Лента новостей