"Не рекомендую це молодим лижникам". Чемпіон світу Голунд за два дні подолав понад 200 км на лижах

01.01.2023 12:57

Титулований норвезький спортсмен пішов у незвично довгий лижний похід напередодні важливого старту сезону

Триразовий чемпіон світу й дворазовий медаліст Олімпійських ігор з лижних перегонів – норвежець Ганс Крістер Голунд – за два дні напередодні Різдва подолав понад 205 км на лижах. Про це повідомляє NRK.

Голунд уже двічі цього сезону підіймався на п'єдестал Кубка світу: виграв "бронзу" на дистанції 10 км вільним стилем на етапі в Ліллегаммері та "срібло" на 20 км вільним стилем у Давосі. Попереду в лижника – участь у престижному щорічному турнірі Тур де Скі, що відбудеться з 31 грудня 2022 року до 8 січня 2023-го.

Чому Голунд вирушив у тривалу лижну прогулянку на Різдво

Як пояснив чинний чемпіон світу в коментарі NRK, він планував провести Різдво з родиною: сином та партнеркою. Утім, обидвоє захворіли за тиждень до святвечора, і Голунд вирішив лишитися на самоті в хатині коло озера в Шушені. Своє рішення він пояснив тим, що не хотів заразитися перед важливим стартом на Тур де Скі.

Задля розваги Голунд вирушив на прогулянку на лижах і планував витратити на неї п'ять годин. Проте зупинився він після семи й тоді звернув увагу, що подолав за цей час понад 113 кілометрів.

Наступного дня, що припав на святвечір, норвежець обмежився п'ятьма годинами й 53 хвилинами, за які пройшов 92.45 км. Загалом за два дні він подолав 205.56 км.

"Різниця між п'ятьма й сімома годинами не дуже й велика, – зізнався Голунд. – Не бачу в цьому великого ризику. Був гарний день для катання на лижах. Це було не настільки екстремально, як звучить. Але не рекомендую це молодим лижникам".

Сам Ганс Крістер почав практикувати довгі лижні походи в 2019-му та розвинув екстремальніший режим підготовки, аби натренувати витривалість на довгих дистанціях. Мотивацією для нього стали низькі результати в попередніх сезонах.

Щотижневі п'ятигодинні лижні прогулянки стали для нього рутиною, проте 13 годин за два дні, ще й під час змагального сезону, він витратив на це заняття вперше.

Хто такий Ганс Крістер Голунд

  • 33-річний норвезький лижник.
  • Дворазовий призер Олімпійських ігор: 2018 – "бронза" у скіатлоні (30 км), 2022 – "срібло" в чоловічій естафеті 4х10 км.
  • Триразовий чемпіон світу: 2019, 2021 – 50 км вільним стилем, 2021 – чоловіча естафета 4х10 км. Бронзовий призер ЧС-2021 у скіатлоні (30 км).
  • 17 разів здобував особисті медалі на етапах Кубка світу, зокрема двічі – "золото".

Лента новостей