"Не може навіть обговорюватися". Паралімпійці України вимагають не допускати росіян та білорусів до міжнародних змагань

30.09.2022 21:00
Спортсмени нагадали про злочини країн-агресорів, скоєні в Україні
 

Українські паралімпійці виступили із заявою проти допуску російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань. Відповідний текст вийшов на сайті Національного комітету спорту інвалідів України.

Представники Росії та Білорусі були усунені від міжнародних стартів від початку вторгнення до України в лютому. Відповідну рекомендацію спортивним федераціям 25 лютого оприлюднив Міжнародний олімпійський комітет.

Проте після семи місяців повномасштабної війни в Україні погляди світових спортивних функціонерів почали схилятися до поступового повернення російських та білоруських спортсменів на умовах нейтралітету. Восени про відповідні наміри керівництва МОК розповіла очільниця Олімпійського та Паралімпійського комітетів США Сьюзенн Лайонс.

Відтоді міжнародна спортивна група Global Athlete виступила із заявою, в якій пояснила причини неможливості повернення росіян та білорусів до світового спорту до закінчення війни в Україні. Звернення підготували за підтримки "сотень українських спортсменів".

До голосів, що закликають не послаблювати санкції проти Росії та Білорусі у світі спорту, доєдналися й паралімпійці України. Вони нагадали про злочини країн-агресорів та закликали демократичні країни світу зберігати солідарність з Україною.

"Паралімпійці України сьогодні заявляють, що на тлі масових вбивств агресорами й терористами, питання повернення Росії та Білорусі до паралімпійського спорту не може навіть обговорюватися. Як і можливість їхніх виступів під нейтральним прапором.

Українська паралімпійська спільнота вимагає від усіх спортивних федерацій міжнародного паралімпійського спорту не дозволяти представникам Росії та Білорусі брати участь у міжнародних змаганнях.

Ми впевнені у справедливості наших вимог, які реалізують право усіх націй та держав на мир та розвиток. Знаємо, що наші вимоги підтримуються солідарністю усіх демократичних та цивілізованих держав та їхніх спортивних спільнот. Міжнародний спорт має зупиняти війну, вбивства та геноцид людей. Спорт - це мир", - йдеться в заяві.

Лента новостей