На мажорній ноті. Магучих стала першою в історії України чемпіонкою Європи зі стрибків у висоту

Ярослава Магучіх – перша в історії України чемпіонка Європи зі стрибків у висоту
У ньому українські легкоатлетки боролися за медалі у стрибках у висоту серед жінок, де збірну представляли одразу три спортсменки: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко.

На цьогорічному чемпіонаті світу до фіналу в цій дисципліні пробилися двоє з трьох українок – Магучіх виграла друге "срібло" в кар'єрі, а Геращенко фінішувала четвертою з особистим рекордом (2 метри). Левченко до фіналу в Юджині не відібралася.

Топрезультатом цього сезону в Магучіх були 2.03 м, у Геращенко – 2 м, у Левченко – 1.95 м.

На минулому Євро-2018 Україну так само представляли три українки: разом із Левченко, яка стала дев'ятою, виступали Катерина Табашник та Оксана Окунєва. Найкращий результат тоді показала Табашник, яка посіла п'яту сходинку.

У фіналі цього року брали участь 13 найкращих стрибунок за підсумками кваліфікації: до їхнього числа з останнього місця пробилася й Юлія Левченко, яка лише з третьої спроби взяла що 1.83, що 1.87 метра.

Вона ж першою з трьох українок вибула з боротьби за медалі: після вдалих спроб на 1.82 і 1.86 м Юлія не впоралася з висотою 1.9 метра та в підсумку посіла дев'яте місце. Разом із нею несподівано вже на цій стадії завершила змагання чинна бронзова призерка чемпіонату світу, італійка Елена Валлортіґара.

Ярослава Магучіх легко взяла 1.86 і 1.9 м та вирішила пропускати 1.93. Тим часом Ірина Геращенко з першої спроби пройшла 1.82, з другої – 1.86, та безпомилково подолала 1.9. На висоті 1.93 м Ірина двічі збивала планку й на вирішальному підході знову її зачепила, проте цього разу планка встояла – і двоє українок продовжили боротьбу.

Єдиною з п'яти учасниць, які залишалися в секторі для стрибків у висоту (окрім українок – сербка Ангеліна Топіч, чорногорка Марія Вуковіч і нідерландка Брітт Веерман), планку 1.95 метра з першої спроби взяла Магучіх. Геращенко ж ця висота не підкорилася, тож на цьому Євро вона зупинилася на п'ятому місці.

Магучіх урешті не взяла 1.97 м, проте завдяки успішним спробам на попередніх висотах усе одно забезпечила собі "золото". Так само на 1.95 метра зупинилася чорногорка Марія Вуковіч, яка вперше в кар'єрі виграла срібну медаль такого рівня. "Бронзу", також дебютну, здобула 17-річна сербка Ангеліна Топіч.