МОК відреагував на рішення FIE повернути атлетів з рф та білорусі до міжнародних змагань

15.03.2023 11:00

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відреагував на рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) допустити до міжнародних змаганнях фехтувальників з росії та білорусі

Відповідний коментар комітет розмістив на офіційному сайті.

FIE заборонила фехтуватись на змаганнях під своєю егідою росіянам та білорусам у березні 2022 року. Через рік після цього Міжнародна федерація фехтування зняла цю заборону на позачерговому конгресі.

Знявши заборону на участь у міжнародних змаганнях, FIE дозволила росіянам та білорусам взяти участь у олімпійській кваліфікації у фехтуванні, яка розпочинається у квітні 2023 року. Окрім цього, атлети з цих країн зможуть фехтуватись на цьогорічних чемпіонатах Європи та світу, який відбудеться у липні 2023 року в Італії.

Міжнародний олімпійський комітет не скасував свою рекомендацію міжнародним федераціям про відсторонення російських та білоруських атлетів. МОК у січні 2023 року також заявив, що розглядає ймовірне повернення спортсменів з рф та білорусі у нейтральному статусі.

Розглянувши рішення FIE, МОК заявив, що не вбачає ніяких порушень у дозволі російським та білоруським фехтувальникам брати участь у міжнародних змаганнях. Окрім цього, в організації зазначили, що рішення Міжнародної федерації фехтування відповідає рекомендаціям МОК.

"МОК розглянув рішення FIE. Ми продовжуємо консультації з усіма зацікавленими сторонами олімпійського руху - представниками спортсменів, усіма національними олімпійськими комітетами та міжнародними федераціями. Це частина демократичного процесу прийняття рішень", - прокоментував Міжнародний олімпійський комітет.

"У цьому контексті важливо зазначити, що участь в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року не є частиною обговорень. Натомість ми зосереджені на майбутніх міжнародних змаганнях, щодо яких міжнародні федерації мають виключні повноваження. Також зазначаємо, що стосовно умов участі в міжнародних змаганнях FIE посилається на відповідні рекомендації МОК", - йдеться у повідомленні МОК.

FIE - не перша федерація, яка зняла заборону з російських та білоруських спортсменів. У жовтні 2022 року на такий крок пішла Міжнародна федерація боксу, яка не тільки скасувала санкції з атлетів з рф та білорусі, а й дозволила їм використовувати національну символіку.

Теги

Лента новостей