Мінспорту підтвердило готовність позбавляти федерації статусу "національних" та анонсувало можливі персональні санкції

 

Міністерство молоді та спорту опублікувало інформацію щодо рішення Кабміну, пов'язане з бойкотом усіх змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі

Відповідна заява з'явилася на офіційному сайті організації.

Наприкінці березня уряд України ухвалив рішення про бойкот усіх змагань, де беруть участь атлети з Росії та Білорусі. Воно з'явилося у відповідь на оновлену позицію Міжнародного олімпійського комітету, який порекомендував федераціям допускати до змагань спортсменів з цих країн у статусі нейтральних.

Під час оголошення "протокольного" рішення міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов також звертав увагу на те, що ним передбачена можливість позбавлення федерацій статусу національних. Подібне право уряд залишав за собою за умов, якщо ці федерації відмовилися б бойкотувати змагання.

На офіційному сайті Мінмолодіспорту вийшла інформація щодо рішення, ухваленого Кабміном 30 березня 2023 року. У ньому вказано, що міністерство молоді та спорту розробило проєкт постанови "Про внесення змін до Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 № 22".

У Мінмолодіспорту наголошують, що саме цей проєкт постанови передбачає можливість позбавлення української спортивної федерації статусу національної за умов участі спортсменів на міжнародних змаганнях, де виступають представники Росії та Білорусі. Водночас у міністерстві спорту відзначили, що опрацьовують питання підтримки національних федерацій, які бойкотують змагання, з метою уникнення санкцій від міжнародних.

Крім цього, у Мінмолодіспорту також повідомили, що розглядають питання щодо застосування персональних санкцій проти федерацій, а також їхніх членів за "вчинення ними дій, які створюють реальні та/або потенційні загрози інтересам суспільства та держави". За які саме дії можуть бути запроваджені санкції і чи стосуються вони відмови бойкотувати змагання - не зазначається.

Ще перед рішенням Кабміну федерація фехтування України ухвалила рішення про бойкот змагань за участі спортсменів з Росії та Білорусі. А у понеділок, 3 квітня, федерація повідомила про скаргу, яку подала проти Міжнародної федерації фехтування, у Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS).

Лента новостей