Михайло Романчук - у топ-10 першого запливу сезону Кубка світу на відкритій воді

11.05.2023 11:05

Українець Михайло Романчук виступив на першому етапі Кубка світу з плавання на відкритій воді у єгипетському Сома Бей

2-разовий призер Олімпіади у Токіо проплив дистанцію 10 км.

Романчук дебютував у плаванні на відкритій воді на міжнародному рівні у 2022 році: на першому ж для себе турнірі здобув "срібло" на дистанції 5 км. А згодом український плавець став бронзовим призером у цьому ж виді на чемпіонаті світу з водних видів спорту.

На дистанції 10 км у минулому сезоні Кубка світу Романчук теж здобував нагороду. На етапі у Німеччині він посів друге місце, подолавши дистанцію за 2:11:19.7 год.

У Сома-Бей Романчук змагався з німцями Флоріаном Веллброком та Лукасом Мартінсом, разом з якими проводить підготовку до міжнародних турнірів. Перед виступом на відкритій воді українцеві вдалося вибороти три олімпійські ліцензії на Ігри у Парижі: на дистанції 400 метрів, а також на 800 та 1500 м вільним стилем, де він здобував нагороди в Токіо.

Здобути медаль у першому старті на відкритій воді Романчук не зміг. Але на останньому відрізку дистанції виборов місце у топ-10.

Як виступив Михайло Романчук?

• перше коло (2 км дистанції) Романчук проплив з 11-м результатом, відставши від проміжного лідера - француза Логана Фонтейна - лише на 10.6 секунд;
  • наступні 2 км дистанції - Романчук у топ-6. Український плавець тримав темп за німцем Флоріаном Веллброком, який став новим лідером, відставши від нього лише на 3.5 секунд;
  • Романчук продовжив триматися у групі з іншими плавцями, однак втратив одразу п'ять позицій - відставання від Веллброка склало 10.6 секунд;
  • перед останнім колом Романчук втратив ще 11 секунд на колі та одну позицію. Від топ-3 українця відділяли 18 секунд;
  • на фініші ж Романчук зміг повернутися до топ-10. Він поступився Веллброку 46 секундами, але випередив одразу трьох плавців, що йшли попереду його перед заключним колом.

Кубок світу. Сома Бей, плавання у відкритій воді (10 км)

1. Флоріан Веллброк (Німеччина) - 1:52:53.20 год
  2. Марк-Антуан Олів'є (Франція) - 1:52:53.30 (+0.1)
  3. Логан Фонтейн (Франція) - 1:52:55.00 (+1.4)

...

• 9. Михайло Романчук (Україна) - 1:53:39.30 (+46.1)

Михайло Романчук на відкритій воді: що відомо

• Дебютував у 2022 році на міжнародному рівні. На першому ж чемпіонаті світу з водних видів спорту здобув "бронзу" (5 км).
  • Це другий старт Романчука у кар'єрі на рівні Кубка світу на дистанції 10 км. У 2022 році в Німеччині він став срібним призером.
  • Особисті рекорди Романчука - 53:13.90 хв (5 км), 1:51:41.60 год (10 км) - обидва встановлені на чемпіонаті світу-2022 з водних видів спорту.