Михайло Романчук – про плавання на відкритій воді та фактично здобуту четверту ліцензію на Олімпіаду

23.05.2023 20:58
26-річний плавець Михайло Романчук – володар уже трьох олімпійських ліцензій на Ігри-2024 у Париж

На одному з перших відбіркових стартів Романчук показав норматив на дистанції 400, 800 та 1500 метрів вільним стилем.

У порівнянні з попереднім олімпійським циклом, Михайло додав до своєї програми ще одну дистанцію – плавання на відкритій воді. У 2022 році українець завоював "бронзу" чемпіонату світу на дистанції 5 кілометрів, а у Париж планує потрапити на 10 кілометрів (єдина олімпійська дистанція).

У сезоні 2023 року він уже одного разу проплив 10-кілометрову дистанцію: на етапі Кубка світу в Єгипті фінішував дев'ятим. Виграв старт його напарник по тренуваннях, німець Флоріан Веллбрук, у команді якого Романчук готується до змагань з початку повномасштабного вторгнення.

В коментарі Суспільне Спорт Михайло Романчук пояснив, чому він фактично уже є володарем ліцензії і на відкритій воді, а також як опановує новий для себе вид плавання.

  • Про різницю у плаванні в басейні та на відкритій воді

"Я тільки навчаюся плавати відкриту нову. Це для мене щось нове і цікаве, але все одно основна концентрація іде на басейн. А плавання на відкритій воді – просто як різновид, який непогано виходить.

Не можу сказати, що ми щось кардинально змінювали в тренувальному процесі. Адже зазвичай спортсмени, які змагаються на 1500 метрів в басейні, під час тренування плавають дуже багато. Різниця у плаванні у басейні та на відкритій воді для мене з моєю технікою – коли дуже багато хвиль, як це було в Єгипеті, було трішки тяжче. Та звичайно, бувають такі кондиції в озері, як було в Будапешті, я себе почуваю досить і досить гарно. Усе залежить від кондицій у морі, озері, від того, яка погода. Дуже багато факторів, які впливають на якість води, на інші фактори, які в тренувальному процесі не вирішити".

  • Про олімпійський відбір на "відкритій воді"
"У правилах [кваліфікації на Олімпіаду] прописано, що людина, яка виконала норматив на 1500 м вільним стилем, також може подати заявку на плавання на відкритій воді. Тому, скоріш за все, ми будемо притримуватися цього правила, для того, щоб все було простіше і легше".
  • Про ймовірність повернення росіян та білорусів до міжнародних стартів
"На жаль, ніякої інформації [щодо конгресу World Aquatics у липні] у нас немає. І навіть якось спроогнозувати, яке буде рішення, неможливо. У нас зовсім недавно змінився президент World Aquatics, він з арабської країни. Яке рішення буде прийнято – не знаю. Але можу сказати точно, на чемпіонаті світу у 2023 році їх не буде".

Лента новостей