Українці виграли змагання у п'яти дисциплінах командного Євро з легкої атлетики: що це означає

22.06.2023 10:53

Українець Михайло Кохан виграв змагання другого дивізіону командного чемпіонату Європи з метання молота

Турнір проходить у польському Хожуві в рамках Європейських ігор-2023.

Як виступив Михайло Кохан

Вже з першої спроби Кохан кинув снаряд на 74.59 метра. Таким чином він покращив не лише результати всіх метальників у третьому дивізіоні (найкращий показник — 63.83 метра ірландця Шона Моклера), але й вийшов у лідери другого.

У другій спробі Михайло покращив власний результат. Він перший та єдиний перекинув молот за позначку в 75 метрів, закріпивши своє положення на чолі заліку.

Надалі Кохан метнув за 77 метрів на п'ятій спробі та закінчив турнір з результатом у 77.03. Жоден з конкурентів Михайла натомість не подолав бар'єр у 74 метра.

Для Кохана 77.03 метра — найкращий результат у 2023 році. Свій попередній рекорд сезону (76.87) він встановив у травні на національних командних змаганнях у Львові.

Командне Євро-2023. Другий дивізіон. Метання молота (чоловіки)

1. Михайло Кохан (Україна) 77.03 метра
  2. Донат Варга (Угорщина) 73.75
  3. Адам Келлі (Естонія) 73.08

Чи стане Михайло чемпіоном Європи 2023 року, визначатимуть змагання елітного дивізіону в суботу, 24 червня.

***

Чинна віцечемпіонка Європи Вікторія Ткачук представляла Україну в бігові на 400 метрів із бар'єрами.

На Європейських іграх Вікторія Ткачук стартувала в забігові A, де посіла перше місце зі значним відривом від суперниць, подолавши дистанцію за 55.87 секунди. Українка перемогла й за підсумком обох забігів другого дивізіону.

Другою фінішувала віцечемпіонка Євро U20 2017 року, словенка Аґата Жупін, а третьою – угорка Янка Молнар.

Легка атлетика. Дивізіон 2. Біг на 400 м з/б (жінки)

1. Вікторія Ткачук (Україна) 55.87
  2. Аґата Жупін (Словенія) 56.58
  3. Янка Молнар (Угорщина) 56.86

Таким чином, Ткачук принесла Україні 16 очок у боротьбі за вихід до першого дивізіону командного Євро. Туди піднімуться три найкращі команди дивізіону 2.

Чи вистачить українці цього результату для медалі, стане відомо в суботу, 24 червня, коли в цій дисципліні завершаться змагання бігунок у першому дивізіоні.

***

Дворазова чемпіонка Європи Наталія Кроль змагалася на дистанції 800 метрів у другому дивізіоні, де цього року представлена Україна.

Цей старт став для Кроль п'ятим у сезоні на 800-метрівці. У цій дисципліні українка перемагала на трьох міжнародних турнірах: у Греції, Чехії та Естонії. Найкращий час вона показала в Каламаті – 2:01.55 хвилини, а її особистим рекордом є 1:58.60 хв (2016).

На Європейських іграх Наталія брала участь у забігові A та посіла в ньому перше місце, вирвавшись уперед на останніх секундах. Українці вдалося встановити особистий рекорд сезону та показати кваліфікаційний час на чемпіонат світу-2023 – 1:59.77 хвилини. Кроль на 0.03 секунди обійшла угорку Б'янку Кері, а топ-3 замкнула словачка Ґабріела Ґаянова.

Легка атлетика. Дивізіон 2. Біг на 800 м (жінки)

1. Наталія Кроль (Україна) 1:59.77
  2. Б'янка Кері (Угорщина) 1:59.80
  3. Ґабріела Ґаянова (Словаччина) 1:59.92

***

Марина Бех-Романчук виграла змагання другого дивізіону командного Євро-2023 з легкої атлетики. Українка провела свій перший турнір у Польщі — з потрійного стрибка.

У Хожуві українка, крім потрійного стрибка, змагатиметься в другому дивізіоні стрибків у довжину. Два турніри Марина проводить упродовж двох днів.

Як виступила Бех-Романчук

• Українка у першій же спробі перевершила показник Сарієвої стрибком на 14.44 метра. Та завдяки цьому стала проміжною лідеркою турніру.
  • У другій спробі Марина покращила результат — 14.58. Водночас жодна інша з учасниць не долали позначку в 14 метрів.
  • Три заступи в чотирьох наступних спробах Бех-Романчук не позначилися на позиціях українки — вона залишилася недосяжною для конкуренток та посіла перше місце.
  • Найближчу переслідувачку, латвійку Рюту Кате Ласмане, Марина перестрибнула на 72 сантиметри.

Командне Євро-2023. Другий дивізіон. Потрійний стрибок (жінки)

1. Марина Бех-Романчук (Україна) 14.58 метра
  2. Рюта Кате Ласмане (Латвія) 13.86
  3. Александра Начева (Болгарія) 13.67

Остаточний залік медалісток Євро-2023 визначиться за підсумками змагань в першому дивізіоні в суботу, 24 червня.

Бех-Романчук у четвер, 22-го числа, виступить на турнірі зі стрибків у довжину. Змагання в першому дивізіоні пройдуть 25 червня.

***

Нарешті, наша чоловічна збірна стала найкращою у естафеті 4х100 м з фінальним часом 39.03. Чудовий акорд вчорашнього дня!