"Мене трусило перед змаганнями". Магучіх встановила найкращий результат сезону у світі в день, коли її місто підступно обстріляла кацапня

 

Ярослава Магучіх у першому старті сезону боролася не лише з суперницями, а й з емоціями

Меморіал Олексія Дем'янюка - щорічний турнір зі стрибків у висоту у Львові, що незмінно з 1999 року є одним з перших стартів сезону для українських стрибунів. Як правило, це відкриті змагання для учасників з різних країн, але у 2023 році вони перетворилися на суто українські: у категорії "гран-прі" жодного іноземця. Натомість, приїхали на змагання три стрибунки з топ-10 світового рейтингу: Ярослава Магучіх – №1, Ірина Геращенко – №3 та Юлія Левченко – №10.

У Львові уперше в новому сезоні три лідерки українських та світових стрибків у висоту зустрілися в одному місці. Вони узагалі уперше втрьох змагалися у секторі саме у Львові: Магучіх вигравала змагання у 2020 році, але тоді не стартували Левченко та Геращенко. Натомість Юлія та Ірина виступали у 2019 та 2021 роках, двічі вигравала Левченко.

Старт трьох атлеток світового рівня мав відбутися о 17:15 за київським часом, жінки за планом закривали програму усіх змагань. Однак о 15:00 у Львові була оголошена повітряна тривога, відтак змагання призупинили. Утім, організатори одразу наголосили: меморіал буде проведено в запланований день.

За понад дві години, що тривала повітряна тривога, вибухи пролунали в семи регіонах України. Зокрема, на Львівщині було влучання в об'єкт критичної інфраструктури. А в Дніпрі російська ракета влучила в житловий будинок, перші фото наслідків з'явилися близько 16:30. Тоді ж почала з'являтися інформація про кількість поранених та загиблих внаслідок влучання.

Майже одразу Ярослава Магучіх опублікувала фото з Дніпра у Instagram Stories з підписом: "Російська ракета знищила під'їзд будинку. Під завалами багато людей".

Дніпро - рідне місто 21-річної Магучіх, саме там вона провела останні два тижні, перш ніж прибути на змагання до Львова. Місто, яке стрибунка дуже любить і куди повернулася уперше за десять місяців: "Коли приїхала до рідного міста [Дніпра], то ходила як примчелена та усміхалася всюди. Приїхала на Дніпровський вокзал - наче ніколи не бачила. Вдома - краще".

За словами самої Ярослави уже після виступу на меморіалі, її будинок перебуває неподалік зруйнованого.

"Повітряна тривога вплинула [на виступ], російська ракета влучила у Дніпрі в будинок, котрий був біля мого, він зруйнований, багато людей під завалами. Трішки були складно, але треба виступати і робити на своєму фронті те, що від мене залежить", – заявила вона в коментарі Суспільне Спорт.

Одразу після оголошення про відбій повітряної тривоги Ярослава Магучіх однією з перших зайшла в змагальну залу для розминку та налаштування. Це одразу дало відповідь на запитання: лідерка світових стрибків у висоту буде змагатися. Навіть у таких умовах.

Пропускати новини навіть перед стартами, на думку Ярослави, неможливо. Навіть за бажання відкласти телефон, це не вдається. "Вибух у Дніпрі було чути на лівому та правому березі. Мені подзвонили родичі, запитали, як там у Львові", – деталізовує Магучіх. При цьому Ярослава зізналася, що їй було вкрай складно – і кілька годин між подією та самим стартом дозволили повернутися у змагальний ритм.

"Мене трусило перед змаганнями, але дякую хлопцям, які стрибали перед нами, я трішки змогла зібратися і стрибати", – пояснила вона у коментарі Суспільне Спорт.

Безпосередньо у секторі для стрибків у висоту Ярослава Магучіх виграла змагання, встановила новий найкращий результат сезону у світі (2.00 м)  вона стала першою, хто підкорив планку 2 метри у 2023 році. Намагалася 21-річна Магучіх взяти висоту 2.03 м, але з трьох спроб вона їй поки не підкорилася.

Перший такий результат вона здобула 18 січня 2020 року (2.01 м), десятий – 14 січня 2023 року (2.00 м). Обидва стрибки були виконані у Львові, на Меморіалі Олексія Дем'янюка.

Лента новостей