Медальний залік чемпіонату Європи-2023 з легкої атлетики у приміщенні: на якому місці Україна

06.03.2023 20:41

Україна покращила результат за кількістю медалей на одному Євро у порівнянні з останнім турніром

Чемпіонат Європи з легкої атлетики у Стамбулі закінчився. У вечірній сесії останнього дня змагань було розіграно 11 з 26 комплектів медалей.

Україна виступила на Євро найменшим складом, до Стамбулу відправилися десять легкоатлетів. Попри це, чотирьом з них вдалося закінчити змагання з медалями.

Остання сесія виявилася успішною і для збірної України. Після двох нагород, здобути у жіночих стрибках у висоту, срібну медаль у чоловічому секторі здобув Андрій Проценко.

Медаль Проценка стала останньою для України на турнірі. Авторкою єдиного "золота" стала Ярослава Магучіх.

Медалі збірної України на чемпіонаті Європи в Стамбулі
  • "Золото": Ярослава Магучіх (стрибки у висоту, жінки)
  • "Срібло": Андрій Проценко (стрибки у висоту, чоловіки)
  • "Бронза": Роман Кокошко (штовхання ядра, чоловіки), Катерина Табашник (стрибки у висоту, жінки)

Завдяки чотирьом нагородам Україна змогла фінішувати на 12-му місці у медальному заліку. У порівнянні з попереднім Євро у Торуні українці втратили шість позицій - тоді вдалося виграти три медалі (два "золота").

Найбільшу кількість медалей на чемпіонаті Європи здобули нідерландські та польські легкоатлети - по сім. Однак переможцем медального заліку стала Норвегія, яка закінчила змагання з п'ятьма нагородами (чотири - "золото").

• 12. Україна: 1+1+2 = 4

Усього "золото" вигравали представники 14 країн, а в медальному заліку - 21 збірна.

Всі результати збірної України на чемпіонаті Європи в Стамбулі
  • перше місце: Ярослава Магучіх (стрибки у висоту)
  • друге місце: Андрій Проценко (стрибки у висоту)
  • третє місце: Роман Кокошко (штовхання ядра), Катерина Табашник (стрибки у висоту)
  • п'яте місце: Юлія Левченко (стрибки у висоту)
  • 12-е місце: Юлія Лобан (п'ятиборство)
  • 14-е місце: Вадим Кравчук (стрибки у висоту), Яна Гладійчук (стрибки з жердиною)
  • 22-е місце: Станіслав Коваленко (біг на 60 метрів)
  • 27-е місце: Анна Плотіцина (біг на 60 метрів з бар'єрами)
Україна на чемпіонаті Європи з легкої атлетики: що відомо
  • На чемпіонаті Європи у Торуні в 2021 році Україна завоювала три медалі (2+1+0) та фінішувавши шостою в загальному заліку;
  • Востаннє збірна України брала чотири та більше медалі на Євро-2019 у Глазго - п'ять (0+2+3).
  • Найуспішнішим для України залишається Євро-2013 у приміщенні: чотири нагороди (3+0+1) та четверте місце у медальному заліку.