"Майже ідеальний забіг". Фемке Бол розгромила один з найстаріших світових рекордів у легкій атлетиці

21.02.2023 21:00

Рекорд тримався 41 рік

Чемпіонка Європи з бігу на 400 метрів з бар'єрами, 22-річна Фемке Бол, встановила світовий рекорд з бігу на 400 метрів у приміщенні. Це сталося на чемпіонаті Нідерландів з легкої атлетики у місті Апелдорн.

Для Фемке Бол змагання у Апелдорні стали третім стартом у бігу на 400 метрів. У двох попередніх стартах Бол вибігала з 51 секунди, а одного разу пробігла дистанцію швидше, ніж за 50 секунд. На турнірі у Франції її результат на цій дистанції склав 49.96 секунди.

До фінального забігу на 400 метрів на чемпіонаті Нідерландів Фемке Бол вийшла з результатом 52.22 секунди. Вирішальний забіг чемпіонату Нідерландів з легкої атлетики за участі Бол став найшвидшим в історії.

У фіналі змагань Фемке випередила найближчу суперницю майже на секунду. Бол подолала 400 метрів за 49.26 секунди. Таким чином, легкоатлетка покращила світовий рекорд майже на три десяті секунди.

Попередній світовий рекорд у бігу на 400 метрів у приміщенні належав чеській спортсменці Ярмілі Кратохвіловій. Вона у 1982 році подолала цю дистанцію з результатом 49.59 секунди.

• Відео нового світового рекорду з бігу на 400 м у приміщенні
Топ-3 найшвидших забігів в історії на 400 м у приміщенні
  1. Фемке Бол - 49.26, Апелдорн. 2023 рік
  2. Ярміла Кратохвілова - 49.59, Мілан. 1982 рік
  3. Наталія Назарова - 49.68, Москва. 2004 рік
Що сказала Бол після встановлення світового рекорду?

Після завершення змагань Фемке Бол прокоментувала свій результат. Нідерландська легкоатлетка зауважила, що була готова до встановлення нового світового рекорду у бігу на 400 метрів.

"Я сподівалася на 49,5, а вийшло 49,26. У мене дійсно немає слів. Це мій перший світовий рекорд на реальній дистанції. Чи могло бути ще швидше? Це був майже ідеальний забіг", - сказала Бол.

"Звичайно, я сподівалася побити рекорд, але в житті багато на що сподіваєшся, і здебільшого це не відбувається. Рада, що не просто встановила рекорд, але й покращила його з великим відривом. Я дуже хотіла цього рекорду і знала, що повинна бути першою у фіналі. У порівнянні з Льєвіном, я змогла викластися на відрізках між 200 і 300 м, і це зробило різницю".

Хто така Фемке Бол
  • Фемке Бол - 22-річна нідерландська бігунка, 3-разова чемпіонка Європи.
  • 22-річна нідерландська легкоатлетка Фемке Бол - бронзова призерка літніх Олімпійських ігор у Токіо. У 2022 році атлетка завоювала "срібло" на чемпіонаті світу у бігу на 400 м/б у Юджині та стала другою на ЧС у приміщенні. На мультиспортивному Євро легкоатлетка завоювала три золоті медалі. У вересні того ж таки 2022-го Бол виграла забіг на 400 метрів з бар'єрами у фіналі Діамантової ліги.