Лідер Нью-Йоркського марафону впав у другій половині забігу: у якому він стані та як завершився марафон

10.11.2022 19:00

Переможцями мейджора стали представники Кенії

На Нью-Йоркському марафоні, що входить до серії мейджорів, визначилися переможці 2022 року. Марафон проходив у незвично теплих для листопада умовах. Зранку в Нью-Йорку було 23 градуси тепла. Як повідомляє The Guardian, це найвища температура, за якої проходили ці перегони з моменту перенесення змагань на листопад у 1986 році.

Одним із наслідків таких нетипових умов став ранній схід з дистанції лідера марафону, бразилійця Даніеля до Насіменту. На екваторі перегонів бігун вигравав у суперників понад дві хвилини.

Невдовзі його перевага скоротилася до трохи більше хвилини після того, як до Насіменту взяв паузу, аби забігти до вбиральні.

Попри це бразилець залишався попереду, але почав поступово збавляти темп. На 33-му кілометрі спортсмен повністю зупинився та впав на землю.До Насіменту надали медичну допомогу, проте продовжити забіг він уже не зміг. Після марафону легкоатлет повідомив у Instagram, що з ним "усе гаразд".

"Медична команда оперативно надала мені допомогу, і можете бути певні: я вже одужав, – запевнив до Насіменту. – На жаль, бувають дні, коли все йде не так, як ми запланували й хотіли б цього. Я витратив понад п'ять місяців на підготовку до мейджора в Нью-Йорку, і після хорошої першої половини я здався в останній частині забігу".
Даніель зазначив, що все одно сприймає це як "новий досвід", та сказав, що продовжуватиме "працювати далі, аби представляти Бразилію".

Хто такий Даніель до Насіменту
24-річний бразильський бігун, який спеціалізується на довгих дистанціях.
Чемпіон Південної Америки-2021 на дистанції 10 000 м.
Бронзовий призер Панамериканського чемпіонату-2015 (U20) на 5000 м.
На чемпіонаті світу-2022 посів восьме місце в чоловічому марафоні.
У 2022-му встановив рекорд Південної Америки в Сеулі – 2:04:51 год.

Як завершився марафон
Уже вшосте цього року перемогу на марафонському мейджорі у відкритій категорії здобув представник Кенії. Цього разу чемпіоном уперше став Еванс Чебет, який раніше в 2022-му виграв Бостонський марафон. Спортсмен подолав дистанцію за 2:08:41 години.

Чебет на 13 секунд випередив найближчого переслідувача, ефіопця Шуру Кітата. На третій позиції марафон завершив чинний віцечемпіон Олімпійських ігор, нідерландець Абді Наґеє.

Серед жінок несподіваною переможницею стала кенійка Шерон Локеді, яка вперше в кар'єрі бігла марафонську дистанцію. Спортсменка перемогла з результатом 2:23:23, вигравши всього сім секунд у бронзової призерки цьогорічного чемпіонату світу, ізраїльтянки Лони Салпетер. Третє місце посіла чемпіонка світу-2022, ефіопка Ґотітом Ґебресіласе.