Леся Цуренко вперше за чотири роки вийшла до фіналу турнірів WTA

04.02.2023 19:04

Леся Цуренко пробилася до фіналу змагань WTA у Хуахіні (Таїланд)

У півфіналі українка обіграла першу сіяну турніру, канадійку Б'янку Андреєску.

У Таїліанді Цуренко вперше за три роки дісталася півфіналу змагань WTA. На шляху до зустрічі з Андреєску вона здолала бельгійку Ісалін Бонавентюр, росіянку Анну Калінскую (обох - у трьох сетах) та німкеню Татьяну Марію (у трьох).

Цуренко мала зіграти проти Андреєску вдруге: перший матч між суперницями відбувся на Кубку Федерації (зараз - Кубок Біллі Джин Кінг) у протистоянні збірних України та Канади. Перемогу через відмову суперниці в третьому сеті у квітні 2018-го здобула Цуренко.

На шляху до півфіналу Андреєску залишила поза турніром іншу українську тенісистку Марту Костюк. Півфіналістка визначилася у двох сетах - 6:0, 7:6.

Як минув матч

Впродовж чотирьох стартових геймів жодній із суперниць не вдалося виграти на власній подачі. Ще два брейки до кінця партії програла Андреєску, дозволивши Цуренко з першої спроби реалізувати сетбол - 7:5.

Черговий брейк - свій п'ятий у матчі - Цуренко оформила вже на першій подачі канадійки в другій партії. Та переконливо відстояла "на нуль" власну подачу в наступному геймі.

За рахунку 0:4 Андреєску вирішила достроково закінчити матч. Впродовж матчу канадійка мала проблеми з плечем.

WTA 250. Хуахін (Таїланд). Півфінал

Б'янка Андреєску (Канада, 1) - Леся Цуренко (Україна) - 0:1 (5:7, 0:4 - відмова)

Цуренко вшосте в кар'єрі зіграє у фіналі одиночних турнірів WTA. Її останній фінал на цьому рівні датований ще січнем 2019 року, коли українка з матчболу поступила чешці Кароліні Плішковій у фіналі змагань в австралійському Брізбені.

Усього на рівні WTA Цуренко провела п'ять фіналів та виграла чотири з них. Свій останній титул здобувала у березні 2018 року на Mexico Open.

У фіналі на українку очікує зустріч з китаянкою Лінь Чжу, що в січні дісталася четвертого раунду Australian Open. У своєму півфіналі 29-річна тенісистка обіграла співвітчизницю Сінь Ю Ван у двох сетах.