Легкоатлет Дмитро Дем'янюк розповів про службу в армії та турнір на честь батька

19.01.2023 08:38
 

Колишній легкоатлет Дмитро Дем'янюк відвідав турнір, присвячений пам'яті його батька: Меморіал Олексія Дем'янюка, що відбувся у Львові

Участь у змаганнях, зокрема, взяли лідерки збірної України зі стрибків у висоту: Ярослава Магучіх, яка врешті здобула перемогу й встановила світовий рекорд сезону (2 м), Ірина Геращенко та Юлія Левченко, які розділили п'єдестал.

Раніше Дмитро Дем'янюк був одним із організаторів цих змагань, а нині служить у Збройних силах України. Про свої враження від турніру та рішення піти на війну він розповів у коментарі Суспільне Спорт.

Що сказав Дмитро Дем'янюк
  • Про цьогорічний турнір

"Приїхав з корабля на бал. Почуваюся, як удома. Приємно, що була змога взяти планову відпустку як раз на цей термін, коли ми проводимо меморіал. Дуже вдячний організаторам, клубу "Висота", які змогли провести змагання та доклали тих зусиль, які мав би зазвичай докласти я. Довелося дечим пожертвувати, адже були й ракетні тривоги, й відсутність світла. У першу чергу – екраном, десь якістю трансляції.

На цьому турнірі завжди хороша підтримка. В нас люблять стрибки у висоту, в нас гарна школа. Люди дивляться, уболівають. Це насправді тішить. У такий час потрібно показувати молодому поколінню, що можна за бажання проводити заходи, підтримувати спорт, розвивати його".

"Я вважаю, що кожен в тилу повинен робити те, що вміє. Бізнес — підтримувати виробництво й підтримувати спорт у тому числі. Не обов’язково кожному визволяти Україну, сидячи в окопі. Кожен має робити свою справу. І я дякую людям за те, що вони це роблять, стараються".
  • Про участь лідерок стрибків у висоту

"Я би дуже хотів подякувати нашим зірковим спортсменам, в першу чергу, дівчатам. Вони приїхали, підтримали. Я сам був спортсменом і знаю, що завжди є можливість поїхати за кордон на змагання, трошки більше підзаробити. Але зараз усі проявляють солідарність та підтримали нас".

  • Про службу в українській армії
"Чому пішов служити? Це безпека моєї країни, моєї сім’ї. Здається, іншого вибору й не було. Тим більше, я 15 років служив у армії, виступав за Збройні сили. Це був свідомий вибір. 28 січня буде вже дев’ять місяців, як я на фронті. Не буду говорити, де: ми переміщуємося".
  • Про важливість турніру та зміну ролі

"Минулого року я спостерігав за змаганнями, але як раз офіційно закінчив свою кар’єру. Хоча я вже не стрибав до того досить довгий період. Можна сказати, що я вже другий рік перебуваю тут як глядач. Але коли ти організовуєш, то не маєш багато часу перейматися ходом змагань, ти завжди зайнятий. Зараз більшу частину навантаження взяв на себе мій спортклуб. У мене є можливість спокійно подивитись, повболівати за хлопців та дівчат".

"Навіть коли був спортсменом, я організовував змагання, робив усе, що від мене залежить, і виступав сам. Це меморіал мого батька, пам’ять про нього. Тому для мене це завжди важливо. Навіть з війни вдалося приїхати".
Хто такий Дмитро Дем'янюк
  • 39-річний колишній український легкоатлет, який спеціалізувався на стрибках у висоту.
  • Переможець командного чемпіонату Європи в складі збірної України (2011), дворазовий чемпіон України (2009, 2010).
  • Учасник двох Олімпійських ігор (2008, 2012). Не пробився до фіналів.
  • Найкращий результат на рівні чемпіонатів світу – 12-те місце (2011). Також був восьмим на Євро-2013 у приміщенні.
  • Його особистий рекорд у стрибка у висоту – 2.35 м (2011).

Лента новостей