Костюк програла у півфіналі парного розряду Australian Open. Тенісистка стала першою українкою за 15 років на цій стадії

27.01.2023 11:17

20-річна тенісистка Марта Костюк зазнала поразки у півфіналі парного турніру Australian Open-2023

Напарницею українки на змаганнях у Мельбурні стала румунка Елена-Габріела Русе.

Україно-румунській парі у 1/2 фіналу Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу протистояли чинні чемпіонки Australian Open та перші сіяні на турнірі, чешки Барбора Крейчикова і Катержина Синякова. Натомість для Костюк та Русе цьогорічний півфінал парного розряду став першим у кар'єрі на гредслемах.

Вперше зігравши на такій стадії турніру, Марта та Елена-Габріела виграли у своїх суперниць лише чотири гейми та реалізували один брейкпоїнт. Костюк та Русе зробили під час матчу три подвійні та 23 невимушені помилки, проти однієї та восьми у суперниць відповідно.

Загалом Костюк та Русе здійснили у грі 16 віннерів, проти 21 у Крейчикової та Синякової, та виграли 40 очок, проти 63 у суперниць.

Натомість Марта Костюк стала третьою українкою, що вийшла до півфіналу AO у парній сітці та першою з 2008 року, коли до цієї стадії дійшли Альона та Катерина Бондаренко. Зрештою, вони виграли турнір.

Матчі Марти Костюк у парній сітці Australian Open-2023
  • Перший раунд: перемога над Даніель Коллінз / Хізер Вотсон (2:0)
  • Другий раунд: перемога над Ніколь Меліхаз-Мартінес / Елленою Перес - дев'яті сіяні (2:1)
  • 1/8 фіналу: перемога над Маркетою Воундрушовою / Міріам Колодзейовою (2:0)
  • 1/4 фіналу: перемога над Сторм Гантер / Елізе Мертенс - четверті сіяні (2:1)
  • 1/2 фіналу: поразка від Барбора Крейчикова / Катержина Синякова - перші сіяні (0:2)
Що відомо
  • Костюк та Русе провели другий спільний грендслем та вперше вийшли до 1/2 фіналу, після того як минулого року тенісистки поступилися у чвертьфіналі Ролан Гаррос.
  • На цьогорічному Australian Open Марта Костюк в одиночному розряді дійшла до третього кола змагань, де зазнала поразки від Джесіки Пегули з рахунком 0:2.
  • Наразі Марта Костюк серед українських тенісисток займає друге місце у одиночному та парному рейтингах WTA, поступаючись Ангеліні Калініній та Людмилі Кіченок відповідно. У одиночному рейтингу WTA Костюк посідає 61-ше місце, у парному - 38-ме.